Archive | Aktivitete

Njoftim për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021

Njoftohen të gjithë nxënësit e klasëve të dhjeta (nxënësit e rinj), prindërit, dhe stafi edukativ arsimor i Medresesë, se mësimi në shkollën tonë do të fillojë të hënën, më 14 shtator 2020.

Nxënësit e klasës së dhjetë duhet të paraqiten në shkollë nga ora 7:30 për të filluar procedurat e regjistrimit dhe të sistemimit të tyre nëpër klasa, njoftimin me kujdestarët dhe profesorët e lëndëve përkatëse. Mësimi fillon nga ora 8:00.

Drejtoria e shkollës ka marrë të gjitha masat paraprake lidhur me pandeminë Covid-19, si dhe ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021.

Nxënësve të rinj iu urojmë mirëseardhje të ngrohtë në ambientet e shkollës sonë, suksese, dhe shëndet të plotë në këtë gjendje pandemie.

Duke ju uruar te gjithëve për një vit të mbarë shkollor, bashkë të respektojmë të gjitha masat për mbrojtjen e shëndetit të nxënësve dhe stafit, të përcaktuara nga IKSHPK , MASH, DKA, dhe organet e tjera relevante.

Sa i përket fillimit të mësimit për klasët 11 dhe 12, nxënësit do të njoftohen me kohë gjatë javës së ardhshme, në koordinim me udhëzimet dhe vendimet nga organet e lartëcekura.

Me respekt,

Drejtoria e M.M. “Alauddin”

Prishtinë

Posted in AktiviteteComments Off

Rezultatet e Testit të Maturës

Rezultatet e Testit të Maturës janë shpallur nga Ministria e Arsimit e Republikës së Kosovës, sot, më datë 7 shtator 2020. Shumica dërmuese e maturantëve të Medresesë së mesme Alauddin e kanë kaluar testin me sukses. Drejtoria e shkollës iu uron te gjithë nxënësve shëndet dhe suksese të reja në studimet universitare.

Posted in AktiviteteComments Off

Lista e nxënësve të pranuar në Medresenë “Alauddin”, paralelja në Gjilan,

Lista e nxënësve të pranuar në Medresenë “Alauddin”, paralelja në Gjilan,

Viti shkollor 2020/21  

Djem                                                                                                               

Emri dhe mbiemri
Alaudin Arifi
Ammar Dërmaku
Bajram Osmani
Dijar Haziri
Enes Ramadani
Ensar Abdyli
Erion Emini
Ermal Mehmeti
Flamur Borovci
Lorent Avdiu
Muadh Bunjaku
Muadh Islami
Muhamed Asllani
Rilind Ymeri
Sufjan Sylejmani
Suhejb Leka
Ubejd Bajrami
Unejs Zylfiu

 

Vajza

Emri dhe mbiemri
Anita Hajdari
Besarta Beqiri
Dijanë Sherifi
Elma Ajeti
Ermirë Qazimi
Erva Fejzullahu
Esma Sopi
Jeta Ademi
Medina Isufi
Ruvejda Kamberi
Shejma Destani
Shqipe Halili
Suhejla Ajeti
Sumeja Dalipi
Sumeja Sermaxhaj
Zanfina Mustafa

                                  

 

 

 

 

 

 

 

Posted in AktiviteteComments Off

LISTA E NXËNËSVE TË PRANUAR NË MEDRESENË ALAUDDIN – PARALELJA E NDAR FIZIKE, PRIZREN

LISTA E NXËNËSVE TË PRANUAR NË MEDRESENË ALAUDDIN – PARALELJA E NDAR FIZIKE, PRIZREN

Viti shkollor 2020/2021

PARALELJA E DJEMVE

Abdurrahman Lulzim Susuri
Adem Safet Hoxha
Ahmet Fikrim Muriqi
Aid Avni Sharku
Amin Parim Miftari
Ammar Xhevat Shabani
Bajram Hasim Zijoviç
Behar Shefqet Bilalli
Edin Durmish Susuri
Ejup Isuf Rexhepi
Elmedin Salajdin Muslija
Erion Hysni Kastrati
Hajredin Gazmend Islamaj
Hasibin Mujo Biba
Ismail Mentush Veshall
Jasir Samir Binaku
Muhamed Redzep Ademi
Muhamed Afrim Halilaj
Muhsin Safet Hoxha
Murat Muharrem Cena
Nevahi Xhelal Sadullahu
Osman Samedin Maçkaj
Selami Basri Zekolli
Shani Dijamant Shehu
Valdin Zenel Krasniqi

 

PARALELJA E VAJZAVE

Adelina

Adna

Ajla

Ajsha

Ajsha

Ajshe

Amara

Amina

Amra

Anisa

Ardianë

Azemine

Bejda

Donisa

Elif

Elisa

Elmedina

El medina

Elmedine

Ellmedina

Ermira

Esin

Esma

Esmedina

Farije

Hamine

Harisa

Meleke

Miradi

Nazmije

Nisa

Rinesa

Sara

Sarë

Semra

Suela

Sumeja

Sumeja

Valdete

Adem

Masar

Amir

Tanzer

Ramiz

Lulzim

Naser

Mustafa

Amir

Ramush

Faik

Ramadan

Ekrem

Petrit

Ramadan

Shevqet

Fatmir

Ismet

Ali

Rexhep

Ruzhdi

Asllan

Rashit

Emir

Mihedin

Elvir

Ahmet

Ferdi

Isni

Xhelal

Fetah

Xhelal

Agim

Sehad

Samir

Musa

Sehad

Afrim

Mustafë

Smaili

Durguti

Fetahu

Ramadani

Smaili

Brika

Rudi

Imeri

Fetahu

Thaqi

Zogaj

Limanmera

Muriqi

Bytyçi

Uka

Skenderi

Dina

Jedrashi

Gorani

Shaipi

Krasniqi

Kaçaniku

Hoxha

Bajrami

Salimusa

Ilijazi

Hoxha

Misini

Gashi

Sadullahu

Biraj

Fazliu

Hoti

Limanmera

Durguti

Halilaj

Rexha

Gjemollari

Haxhiaj

Posted in AktiviteteComments Off

NXËNËSET E PRANUARA NË MEDRESNË E MESME “ALAUDDIN” NË PRISHTINË

Më poshtë e gjeni listën e nxënëseve të pranuara në M.M. “Alauddin” në shkollën Amë

PARALELJA E VAJZAVE – PRISHTINË

Adelina Ruhan Ruhani Prishtinë
Albina Naim Musliu Obiliq
Albiona Naim Musliu Obiliq
Anesa Bashkim Marevci Prishtinë
Anisa Dibran Dibrani Drenas
Anisa Rasim Bytyqi Deqan
Anisa Nexhat Mehmeti Prishtinë
Anisa Islam Haliti Prishtinë
Arnesa Nuhi Hasani Vushtrri
Dafina Shaban Surkishi Prishtinë
Drenushë Mehdi Gashi Prishtinë
Elda Esat Kadriu Mitrovicë
Eljesa Elhami Bunjaku Kaqanik
Elmedina Enver Llapashtica Prishtinë
Emira Imer Hajdini Podujevë
Erina Arben Salihu Prishtinë
Erina Petrit Obrazhda Prishtinë
Ermira Ibrahim Ramabaja Ferizaj
Esma Adnan Rrustemi Lipjan
Esra Besim Nika Mitrovicë
Fatina Hajrush Bardhi Hani i Elezit
Fjolla Hamdi Uka Podujevë
Fjolla Lumnije Ibishi Podujevë
Gjyla Ilir Rexhepi Prishtinë
Hana Tomor Kastrati Prishtinë
Imrane Fadil Zariqi Vushtrri
Jetmira Remzi Gashi Podujevë
Kanita Enis Rama Mitrovicë
Krenare Ramadan Lipovica Ferizaj
Lea Edmond Curri Prishtinë
Leoneta Nazmi Duriqi Lipjan
Leonora Ferat pacolli Prishtinë
Medina Mehdi Bregaj Vushtrri
Medina Fahri Uka Podujevë
Medina Gani Miftari Obiliq
Meka Jeton Bilalli Vushtrri
Melika Shaban Rama Prishtinë
Merisa Mehdi Osmani Vushtrri
Merjem Hevzi Kadriu Prishtinë
Njomza Muhib Kadrija Pejë
Rinesa Bekim Rabushaj Deqan
Romesa Arsim Krasniqi Prishtinë
Rumejsa Fatmir Raçi Obiliq
Rumejsa Lulzim Hyseni Prishtinë
Rumejsa Adnan Rrustemi Lipjan
Rumejsa Bajram Muhaxheri Ferizaj
Ruvejda Veton Zhushi Prishtinë
Samuela Beqir Karpuzi Lipjan
Sara Jeton Gashi Shtime
Sara Mynir Neziri Ferizaj
Sara Bekim Halili Ferizaj
Sarafina Bardhyl Retkoceri Ferizaj
Suhejla Enver Dervishaj Pejë
Suhejla Ramiz Franca Prishtinë
Suhejla Hyzer Neziraj Shtime
Sumea Adem Gashi Ferizaj
Unejsa Refik Krasniqi Prishtinë
Venera Hamit Hoti Lipjan
Yllka Muhamet Sfishta Podujevë
Zejneb Amatullah Shukri Vrapca Prishtinë

Posted in AktiviteteComments Off

Page 3 of 4612345...102030...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

November 2020
M T W T F S S
« Oct    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kyqu në E-mail