Archive | Aktivitete

Medreseja Alauddin dënon fuqishëm vrasjen e drejtorit z. Remzi Salihu

Medreseja e mesme Alauddin në Prishtinë më shumë pikëllim mori lajmin për vrasjen e drejtorit të drejtorisë së arsimit të komunës së Prishtinës z. Remzi Salihut.

Medresja Alauddin dënon shumë ashpër këtë akt të ligë ndaj një punëtori të vyeshëm e të urtë siç ishte tanimë i ndjeri Remzi Salihaj.

Ngushëllimet e sinqerta i drejtojmë së pari familjes,  të gjithë bashkëpunëtorëve të tij të ngushtë e pastaj edhe çdo punëtori të arsimit e çdo nxënësi  të komunës së Prishtinës.

E lusim Allahun të Lartë e Mëshirues që të ndjerin ta pranoj në mëshirën e Tij ndërsa familjen e tij ta forcoj me durim.

Medreseja Alauddin pas marrjes së lajmit në koordinim me drejtoratin komunal të arsimit ndërpreu mësimin duke u solidarizuar kështu me shkollat tjera të Prishtinës në dënim të këtij rasti kaq të ligë e barbar.

Drejtori i medresesë                                                                    03.10.2011

Bahri Simnica                                                                                Prishtinë

Posted in AktiviteteComments Off

Urime viti i ri shkollor 2011/2012

Drejtoria e medresesë Alauddin në Prishtinë uron të gjithë nxënësit për vitin e ri shkollor 2011/2012 duke e lutur Allahun e Lartësuar për suksese dhe ndihmë.

Edhe këtë vit medreseja Alauddin me kohë ka bërë përgatitjet e duhura për të filluar suksesshëm mësimin.

Në bazë të përgatitjeve dhe përkushtimit  të stafit edukativo arsimor drejtoria e shkollës pret suksese  të kënaqshme edhe këtë vit.

Urime dhe suksese për të gjithë

Posted in AktiviteteComments (1)

Nxënëset e pranuara në Medresenë e mesme Alauddin në Prishtinë në vitin shkollor 2011/12

Sot në Medresenë e mesme në Prishtinë u  mbajt intervistimi i të gjithë të  interesuarve që të ulen në bankat e kësaj shkolle. Interesimi i nxënëseve për t’u pranuar në këtë shkollë ishte bukur i madh dhe u pranuan këto nxënëse si më poshtë:

PRISHTINË

 1. Amelida Ademi
 2. Alma Sejdiu
 3. Fatime Islami
 4. Florentina Sheqiri
 5. Besma Krasniqi
 6. Mirjeta Gërguri
 7. Arbesa Lushtaku

FERIZAJ

 1. Emine Tërshani
 2. Xhevrie Ismajli
 3. Diorina Bekteshi

PEJË

 1. Florentina Hasanaj

PODUJEVË

 1. Hanë Murati
 2. Anita Gërguri
 3. Arlinda Fejzullahu
 4. Edona Xhemajli

LIPJAN

 1. Albulena Mëziu
 2. Amina Rrustemi
 3. Ferdeze Jashari

VUSHTRRI

 1. Qëndresa Cakaj
 2. Shkurte Cakaj
 3. Albulena Cakaj

MITROVICË

 1. Mehreme Kajtazi

SKËNDERAJ

 1. Lendita Hisenaj

DRENAS

 1. Hykmete Rexha

SHBA

 1. Emine Kajoshaj

KACANIKU

 1. Merita Burniki
 2. Vildane Dardhishta

HANI I ELEZIT

 1. Nazlije Krasniqi

GJILAN

 1. Jetesa Lutfiu
 2. Muslimane Imeri

PRESHEVË

 1. Suejla Maliqi
 2. Safete Rrahimi

VITI

 1. Gentiana Beqiri
 2. Medina Ismajli

Të gjithë nxënëseve të pranuara në Medresenë e mesme Alaud-din në Prishtinë drejtoria e shkollës iu uron shëndet dhe suksese.

Posted in AktiviteteComments (3)

Nxënësit e pranuar në Medresenë e mesme Alaud-din në Prishtinë në vitin shkollor 2011/12

Sot në Medresenë e mesme në Prishtinë u mbajt intervistimi i të gjithë të interesuarve që të ulen në bankat e kësaj shkolle. Interesimi i nxënësve për t’u pranuar në këtë shkollë ishte bukur i madh dhe u pranuan këta nxënës si më poshtë:

PRISHTINË

1. Vigan Shehu
2. Fatjon Osmani
3. Enis Hajzeri
4. Festim Klinaku
5. Flamur Raqi
6. Fatos Raqi
7. Jon Pireva
8. Skifter Aliu
9. Flamur Maqedonci
10. Enes Zeqiri
11. Lavdim Gërguri
12. Adem Simnica
13. Jasir Krasniqi
14. Valon Sylejmani

FERIZAJ
1. Besim Salihu
2. Driton Luma
3. Shkëlqim Hoxha
4. Qendrim Ismajli
5. Driton Ismajli
6. Bunjamin Emini
7. Fatos Ismajli
8. Muhamed Rexhepi
9. Meriton Selimi
10. Ardit Rekaj

PEJË
1. Ardit Bojku
2. Driton Blaka
3. Dardan Krasniqi

PODUJEVË
1. Besjan Ejupi
2. Kastriot Ademi
3. Berat Namani
4. Elbasan Zejnullahu
5. Naman Haxhiu
6. Liridon Hasani

LIPJAN
1. Muhamed Bytyqi
2. Amir Sopa

VUSHTRRI
1. Shkëlzen Sadiku
2. Granit Maxhuni
3. Valdet Sadiku

MITROVICË
1. Rejhan Jashari
2. Flamur Broboniqi
3. Lendrit Sahiti
4. Egzon Uka
5. Endrit Ademi
6. Labinot Veseli

SKËNDERAJ
1. Arbnor Sinani
2. Abdusamed Shabani
3. Ilir Hajraj

DEÇAN
1. Osman Ç ekaj

DRENAS
1. Albert Gërguri

GJAKOVË
1. Atdhe Gjiha

ISTOG
1. Egzon Maksutaj

Të gjithë nxënësve të pranuar në Medresenë e mesme Alaud-din në Prishtinë drejtoria iu uronë suksese në bankat e kësaj shkolle.

Posted in AktiviteteComments Off

Maturantët morën rezultatet e testit shtetëtor të maturës

Më 15.qershor maturantët e Republikës së Kosovës morën rezultatet e testit shtetëror të maturës. Nga ky rezultat doli se më shume se 50 % e maturantëve të nënshtruar testit të maturës do tu duhet të shfrytëzojnë edhe afatin e gushtit për tu bërë  e mundur fillimi i jetës universitare.

Të gjithë atyre maturantëve që e kaluan testin shtetëror në këtë afati u urojmë për suksesin duke e lutur të madhin Zot që të kenë suksese në jetë e studime.

Për ata që nuk arritën ta kalojnë urojmë dhe e lusin Allahun të iu ndihmojë dhe të kenë suksese.

Posted in AktiviteteComments (1)

Page 36 of 41« First...102030...3435363738...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2019
M T W T F S S
« Jun    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kyqu në E-mail