Categorized | Pedagogët

Adnan Simnica

adnan simnica

 

 

 

 

 

 

Mr. Adnan Simnica

I lindur në Bardh të Madh, komuna Fushë Kosovë. Shkollën fillore e përfundoi në vendlindje, ndërsa shkollimin e mesëm ne Medresenë e Mesme “Alaud-din” në Prishtinë nga vitet 1992-1996. Ndërsa shkollimin universitar e vijoi në Universitetin e Al-Az’harit në Kajro të Egjiptit, fakulteti i Usulu Dinit (Bazat e fesë), dega Tefsir, nga vitet 1997-2002.

Përgjatë viteve të studimeve pasuniversitare është angazhuar edhe në sektorin fetar të radio Kajros në gjuhen shqipe “Thirrja islame”.

Është autor i dhjetëra punimeve  shkencore islame në fushën e komentimit të Kuranit në revistën “Dituria islame”, “Takvimi” dhe i tesktit shkollor per klasen e 11-te ” Shkencat e Kuranit”, etj..


Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 366 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

2 Responses to “Adnan Simnica”

  1. Burhan Kukaj says:

    Selamu alejkum!Je prej profesorve me modern ne shkoll.Me respekt Buli.

  2. Mergim Hasani says:

    Selamu Alejkum Kujdestar! Une mendoj se je profesor-kujdestar i mire ne Medrese. Te falenderoj per mirkuptimin qe ke ndaj nesh!

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

September 2020
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kyqu në E-mail