Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20

Më poshtë gjeni emrat e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20 në medresenë amë në Prishtinë.

 

Paralelja e djemëve

  Abdullah Ergyl Kabashi Pejë
  Abdurrahman Adnan Kida Gjakovë
  Aid Muhamed Shabani Ferizaj
  Amar Rexhep Lushta Mitrovicë
  Amir Hamit Pajazit Podujeve
  Amir Alban Berisha Prishtinë
  Arban Bekim Osmani Vushtrri
  Ardit Ragip Selmani Ferizaj
  Arias Fitim Berisha Podujevë
  Besart Rifat Hoxha Skenderaj
  Besnik Isa Tërshana Shtime
  Bilal Faruk Sinani Mitrovicë
  Bleron Idriz Surkishi Prishtinë
  Eduard Resim Kastrati Fushe Kosove
  Emir Bashkim Mehani Obiliq
  Enes Shefqet Jashari Podujevë
  Enes Shefqet Pajaziti Podujevë
  Enes Shefki Gashi Ferizaj
  Enis Gani Islami Prishtinë
  Ensar Avdyl Rrahmani Prishtinë
  Erblin Muharrem Cej Vushtrri
  Erson Ismail Bajrami Ferizaj
  Fatlind Fadil Halili Prishtinë
  Fatlum Daut Nebihi Drenas
  Fejsal Shyqeri Ternava Fushë Kosovë
  Fidan Sinan Neziraj Kacanik
  Florian Bajram Miftari Obiliq
  Florian Eset Vishi Kacanik
  Fuad Erxhan Mehmeti Mitrovicë
  Gentrit Haradin Berisha Podujeve
  Hamëz Fatmir Osmani Vushtrri
  Harith Alaudin Abazi Obiliq
  Harith Dardan Xhigoli Prishtinë
  Ibrahim Hulus Asipi Kumanovë
  Ismajl Bujar Govori Prishtinë
  Leart Zenel Braha Prishtinë
  Lindi Bekim Gllareva Mitrovicë
  Malsor Milazim Ajeti Prishtinë
  Muhamed Fahrudin Murati Podujevë
  Muhamet Sabri Bajgora Prishtinë
  Nehat Avni Musliu Podujevë
  Oltion Roland Beqiri Pejë
  Rexhep Bekim Hajdari Mitrovicë
  Riad Muhamet Fazliu Vushtrri
  Rijad Arsim Krasniqi Prishtinë
  Rinor Naser Syla Mitrovicë
  Said Fatmir Kosumi Vushtrri
  Sead Habib Olluri Lipjan
  Shpresim Limon Bllaca Prishtinë
  Ubejd Bashkim Salija Kumanovë
  Usam Avdush Topalli Kacanik
  Uvejs Muhamet Ismajli Prishtinë
  Valdrin Lulzim Brahimaj Gjakovë
  Vullnet Zaim Baftiu Lipjan
  Yll Naim Krasniqi Prishtinë
  Zeqir Hamdi Zeqiri Prishtinë

 

Paralelja e vajzave

  Adonita Ruzhdi Arifi Podujevë
  Agnesa Qefser Ferati Podujevë
  Agonita Enver Qolli Fushë Kosovë
  Albiona Esat Podvorica Fushë Kosovë
  Aldina Hamit Zejnullahu Prishtinë
  Amra Kushtrim Kelmendi Pejë
  Anisa Fadil Vila Hani i Elezit
  Arbnora Bislim Canolli Prishtinë
  Ardiana Baki Tashefci Prishtinë
  Arjeta Nysret Jashari Podujevë
  Arta Fatmir Ramabaja Ferizaj
  Beltine Shemsi Kamenica Ferizaj
  Besame Sevdail Jakupi Preshevë
  Blerta Salih Matoshi Prishtinë
  Dafina Shaban Surkishi Prishtinë
  Delfina Faton Haziri Podujevë
  Denisa Favzi Sopa Lipjan
  Dineta Azem Mahmuti Podujevë
  Dinete Avni Ibrahimi Obiliq
  Donita Shemsi Qerimi Podujevë
  Edona Bekim Fetahu Lipjan
  Elma Gani Murati Podujevë
  Elmedina Esat Kadriu Mitrovicë
  Elsa Astrit Lalloshi Prishtinë
  Enesa Baki Imeri Prishtinë
  Enisa Fitim Ajeti Prishtinë
  Enise Muhamed Bytyqi Pejë
  Enise Muharrem Brahimi Ferizaj
  Erëza Avni Sahiti Prishtinë
  Ermira Ismet Musliu Prishtinë
  Esma Bahri Curri Podujevë
  Esma Ukshin Ganiu Podujevë
  Fatime Ismail Gashi Prishtinë
  Florijeta Njazi Krasniqi Klinë
  Genta Basri Sadiku Prishtinë
  Hana Afrim Hyseni Vushtrri
  Jeta Lulzim Islami Prishtinë
  Lejla Fadil Salihu Shtime
  Lejla Efraim Avdyli Pejë
  Lindita Sabri Makoli Fushë Kosovë
  Medina Agim Rrahimi Vushtrri
  Mejreme Safet Ademi Vushtrri
  Merva Bilall Luma Kaçanik
  Mirjeta Naim Peci Mitrovicë
  Qendresa Bekri Beqiri Shtime
  Rinesa Faton Zeneli Prishtinë
  Rinesa Fatmir Mustafa Prishtinë
  Samire Nexhat Gashi Shtime
  Shqiponje Hasan Shabani Prishtinë
  Urtina Lulzim Uka Prishtinë
  Vlerona Musli Blenishti Ferizaj
  Zeliha Ismajl Musa Vushtrri

 

Drejtoria e Medresesë së mesme në Prishtinë iu uron suksese të gjithë nxënësve të pranuar!

Korrik, 2019
Prishtinë

Posted in AktiviteteComments Off

KONKURSI PËR PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të

0001

Posted in AktiviteteComments Off

NJOFTIM

 

Njoftohen nxënësit e MM Alauddin në Prishtinë se riprovimet do mbahen me datë 21 qershor nga ora 10:00.  Paraprakisht gjatë javës se ardhshme ( ditët e punës) organizohet mësim shtesë për nxënësit që janë në riprovim.

Po në të njëjtën ditë bëhet edhe shpërndarje e dëftesave për nxënësit duke filluar nga ora 11:00.

Drejtorisë e MM Alauddin iu uron të gjithë pushime verore të mira!

 

 

Posted in AktiviteteComments Off

Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!

Drejtoria e Medresesë së mesme “Alauddin” me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, iu uron të gjithë besimtarëve musliman këtë muaj duke lutur Allahun e madhëruare që agjërimin t’ju lehtësoj dhe veprat e mira të jenë të pranuara tek Ai! Le të jetë ky muaj afrim ndërmjet veti, t’i shtrijmë dorën e ndihmës njëri-tjetrit, të shtojmë vizitat e ndërsjella, të jemi më solidar në raport me atë që kanë nevojë. Le të jetë muaj i shtimit të veprave të mira e të dobishme.

Në fund, të lutemi së bashku, në kohën e iftarit e syfyrit, për mirëqenie edhe më të mirë për vendin e popullin tonë, dhe për gjithë njerëzimin mbarë!

Agjërim të lehtë e të pranuar te Zoti ynë!

MM Alauddin- Prishtinë

 

 

Posted in AktiviteteComments Off

Një delegacion nga Drejtoria e Arsimit në Ankara sot vizitoi Medresenë Alauddin në Prishtinë

Drejtori i Arsimit në Ankara z. Tamir Kirbac, drejtori i shkollës Imam ve Hatib “Shehid Omer Halisdemir” z. Yasar Kemal, dhe kryetari i Këshillit të prindërve të kësaj shkollës z. Emin Tekbas vizituan Medresenë Alauddin në Prishtinë. Ata u pritën nga drejtori i MM Alauddin z. Jakup Çunaku me bashkëpunëtor. Z.Cunaku i informoi për proceset mësimore në Medresenë Alauddin dhe sukseset e saj, dhe njëherit falënderoj ata dhe qeverinë turke për ndihmën e dhënë shkollës sonë dhe vendit tonë në përgjithësi.
Z. Tamir shprehu kënaqësinë e tij që gjendet në Kosovë dhe për bashkëpunimin që kanë me Medresenë Alauddin. Në anën tjetër drejtori i shkollës “ Shehid Omer Halisdemi” shpalosi gatishmërinë e tij për të vazhduar tutje bashkëpunim e ndërsjellë, edhe pas vëllazërimit ët shkollave tona.
Drejtori i Medresesë së bashku me mysafirët vizituan disa orë mësimore, Kryesinë ë BIRK-ut dhe xhamin e madhe Sulltan Murat në Prishtinë.
Në fund u mbajt edhe një program enkas për mysafirët nga nxënësit e Medresesë, duke shprehur falënderimin për mysafirët dhe vizitën e tyre, dhe për mbështetjen e tyre të pakursyer dhënë Medresesë Alauddin në Prishtinë.

Posted in AktiviteteComments Off

Page 2 of 6512345...102030...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

May 2020
M T W T F S S
« Apr    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kyqu në E-mail