Categorized | Pedagogët

Behxhet Ajvazi

•   Emri: Behxhet AJVAZI

•  Vendi dhe data e lindjes: 24.01.1960 , Dumosh , Podujevë , Kosova

EDUKIMI DHE SHKOLLIMI

•     Shkollën fillore e kreu në Dumosh  ( I –  IV ), kurse ( V – VIII ) në Batllavë të           Podujevës.

•    1974 – 1979   Medresenë e Mesme  “Alaud-din”, Prishtinë, Kosovë

•     1983 – 1987   Studimet në Universitetin e “AL – MUSTANSIRIYAH UNIVERSITY “  në BAGHDAD – IRAQ . Fakultetin e Filologjisë , dega Gjuhë Arabe .

EKSPERIENCA NË PUNË

•   1996 – 1997   Sekretar në  Këshillin e Bashkësisë Islame në Podujevë , si dhe anëtarë i KBI – së Podujevë

•   1997 – 2004   Profesor në Medresenë e Mesme “Alaud-din”  në Prishtinë .

•    1998 – 2004  Arsimtar i  gjuhës angleze në shkollën fillore  “ Musli Dumoshi “ në Dumosh

PJESËMARRËS  NË PROJEKTE

•   Programin trajnues në metodikën dhe mësimdhënie, organizuar nga BIK-u , 2008

•    Trajnim në programin e informatikës ‘ECDL” , organizuar nga MASHT-i dhe CACTUS ,

2010

KONTAKT

•    Posta : Fshati Dumosh , Podujevë – Kosovë

•    Email : behxhet_a@hotmail.com

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 326 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail