Categorized | Pedagogët

Driton Arifi

I lindur më  16.07.1981 në Podujevë

Shkollën fillore kreu në fshatin  Majac të komunës së Podujevës.Shkollën e mesme Medreseja e Mesme Alaud-din në Prishtinë (1996-2000). Pastaj vazhdoi studimet në Rrijad të Arabisë Saudite në Universitetin Islamik Imam Muhamed Bin Saud , ku kreu Institutin e Gjuhës Arabe (2000-2003).

Për të vazhduar më pas studimet në Fakultetin e Sheriatit të po këtij Universiteti (2003-2007), dhe në vitin 2007 diplomoi në këtë fakultet.

Ndërsa në vitin 2008 vazhdoi studimet posdiplomike, të shkallës së magjistraturës në Kairo të Egjiptit, ku i ka përfunduar provimet në drejtimin e shkencave të jurisprudencës islame (Fikh dhe Usuli Fikh), dhe ende nuk e ka përfunduar mbrojtjen e temës së magjistraturës dhe atë në Universitetin e Hapur Amerikan

Që nga viti 2007 punon profesor ne Medresenë Alauddin në Prishtinë.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Driton Arifi”

  1. Burhan Kukaj says:

    Selamu alejkum Profesor dhe kujdestar i ndeuar!Je profesori me i miri ne shkollë,a ndoshta qe tkom kujdestar e sdi veq super..

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

October 2019
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kyqu në E-mail