Categorized | Pedagogët

Ekrem Maqedonci

Emri dhe mbiemri: Ekrem Maqedonci
Data e lindjes: 30.08.1980
Vendi i lindjes: Prishtinë
Shkollimi: Shkollën fillore “Nexhmi Mustafa” në fshatin Sharban – Komuna e Prishtinës.
Mësimet i vazhdoi në Medresenë e mesme “Alaud-din” në Prishtine 1995-1999.
Studimet universitare i vazhdoi në Siri duke filluar me institutin e gjuhës arabe  gjatë vitit akademik 1999-2000.

Pastaj studimet e rregullta universitare i vazhdoi në degën e Universitetit të el-Az-harit në Siri, në “Fet-h Elislamij” në Fakultetin e Sheriatit gjatë viteve 2000-2003.  Kurse vitin e  fundit ka vazhduar në Universitetin e el-Az’harit në Kajro të Egjiptit.

Studimet pasdiplomike-magjistraturën vazhdoi në Universitetin e Xhinanit në Tripoli të Libanit, në drejtimin e Fikhut, me tëmën ” Krimet dhe dënimet në Islam ” (el-Xhinajaat), gjatë vitëve 2007-2010.

Puna dhe veprimtaria:

Imam në disa xhamia të ndryshme në qendrën e Prishtinës në kohë të përkohshme.

Imam në Shtutgart të Gjermanisë gjatë vitit 2009.

Profesor në Medresenë Alauddin në Prishtinë që nga fillimi i vitit 2010.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Ekrem Maqedonci”

  1. adhurim says:

    Rrespekt

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

October 2019
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kyqu në E-mail