Categorized | Pedagogët

Florije Durguti

–       Emri dhe mbiemri: Florije  Durguti.

–       Vendlindja: Suharekë.

–       Datëlindja: 28. 03. 1954.

–       Vendbanimi: Prizren, Kosovë.

–       Kombësia: shqiptare e Kosovës.

–       Fakulteti: Fakulteti Filozofik Prishtinë. Dega: Letërsi dhe Gjuhë Shqipe, Prishtinë, 1984.

–       Puna:

  • Shkolla e Mesme e Lartë Profesionale “Gani Qafëdarbasha” në Prizren, profesoreshë e Gjuhës shqipe.
  • Mësimdhënëse me honorar në Medresenë e Mesme Alauddin në Prishtinë – Paralelja e Ndarë Fizike në Prizren nga viti shkollor 2002-2003 në lëndën e Gjuhës shqipe.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 355 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

August 2020
M T W T F S S
« Jul    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail