Categorized | Pedagogët

Jusuf Gashi

Jusuf Gashi,i lindur me 21.10.1951 në Majac. Katër klasët e para të shkollës fillore i ka përfunduar në Majac, klasën e pestë në Lupç të Poshtëm, ndërsa klasën e gjashtë, shtatë dhe të tetën në Lluzhan. Gjatë viteve 1966-1971 ka kryer Medresenë e Mesme Alauddin në Prishtinë, ndërsa studimet në Fakultetin Filozofik të Universitetit te Prishtinës në Degën Gjuhë dhe Letërsi Shqipe i ka vijuar gjatë viteve 1971-1975. Si mësimdhënës i gjuhës shqipe e letërsisë ka filluar punën me 01.10.1975.Prej vitit 1979 deri në vitin 1990 kur masat e dhunshme të pushtuesit serb e kanë ndjekur, ka punuar në Bibliotekën Popullore e Universitare të Kosovës. Në Medresenë e Mesme Alauddin ka filluar procesin mësimor në lëndën e gjuhës shqipe e letërsi, si bashkëpunëtor qe nga viti 1982, ndërsa qe nga viti 1994 punon me marrëdhënie të përhershme pune në Medrese.

——————————————————————————

Kontakt:

jusufgashi51@gmail.com

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 323 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

May 2020
M T W T F S S
« Apr    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kyqu në E-mail