Categorized | Aktivitete

Medreseja pergatitet per Garat e Kuranit 20-22 Prill 2018

Dita e shtunë ishte jo shumë  e zakonshme për medresistët tanë. Ata të cilët mbajnw në mend pjesë të shumta nga Kurani dolën para komisionit të përbërë nga mësimdhënësit e Kuranit të përzgjidhen për të përfaqësuar Medresenë Alauddin në Garat e Kuranit ndërmjet Medreseve të Ballkanit që do të mbahen për herë të parë në Kosovë.  Nga shumë nxënës e nxënëse u përzgjodhën me dallime shumë të vogla  nxënësit që do përfaqësojnë Medresenë në kategorinë me pese, tre  dhe një xhuz.

Garat e Kuranit ndërmjet Medreseve në Ballkan do mbahen për herë të parë  nën patronatin e Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës më datë 20-22 Prill 2018.

 

 

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

December 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kyqu në E-mail