Categorized | Foto

Mirënjohjet

Këto janë disa nga mirënjohjet e dhuruara Medresesë Alauddin për kountributin dhënë  vendit dhe popullit përgjatë  gjashtë dekadave.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 381 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

4 Responses to “Mirënjohjet”

 1. sara says:

  medreseja meriton keto mirnjohje e shume te tjera…

 2. sara says:

  Medreseja meriton keto mirnjohje e shume te tjera…

 3. M.Gjokaj says:

  Medreseja e Mesme “Alaudin” me siguri meriton edhe mirënjohje tjera për arsye se gjatë historikut të saj nga ky institucion arsimoro edukativ,dolën kuadër dhe intelektual të shumtë të cilët dhanë kontribut të madh me punën e vet në Bashkësinë Islame e jo vetëm në bashkësinë islame por edhe më gjërë në tërë shoqërinë.Në këtë institucion arsimor u pajisën me dituri kuadro nga Kosova,Maqedonia,Mali i Zi, Sërbia e të tjerë, e sidomos në kohën e sistemit monist në ish Jugoslavi.Kjo ishte medreseja e vetme në gjuhën shqipe gjatë kohë.Besoj se ata të cilët ndjekën mësimin në këtë medrese kur nuk do ta harojnë medresenë dhe kohën e kaluar në të.
  Unë si nxënës i viteve të 70-ta i kësaj medreseje iu dëshirojë punë të mbarë edhe më të suksesshme në të ardhmen.

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

April 2021
M T W T F S S
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kyqu në E-mail