Categorized | Pedagogët

Muhamed Dërmaku

Emri dhe mbiemri: Muhamed Dërmaku

Data e lindjes: 01.05.1978

Vendi i lindjes: Deçan

Shkollimi: Shkolla fillore “Skënderbeu”, Shipashnicë e Epërme, Kamenicë më 1992.

Shkollimi i mesëm: Medreseja e Mesme “Alauddin” Prishtinë më 1996

Fakulteti i Sheriatit Islam, Universiteti “El-Ez-her”, Kajro më 2002

Shkalla e tretë: Universiteti “El-Xhinan”, Tripoli, Liban në degën e Fikhut Komparativ vazhdon.

Profesor i lëndëve Usuli Fikh, Kiraet dhe Hadith në Medresenë e Gjilanit nga viti 2007 vazhdon.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

September 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kyqu në E-mail