Categorized | Pedagogët

Mustaf Hajdari

Emri dhe Mbiemri: Mustaf Hajdari

Data e lindjes: 15.09.1968

Vendi I lindjes: Dobërqan, KK Gjilan.

Shkolla e mesme: Medresenë e mesme Alauddin në Prishtinë.  1984-1988

Fakultetin:  Fakultetin e sheriatit në Universitetin e Medinës 1991-1995.

Puna:

  • Mësimdhënës në Medreseën e mesme Alauddin në Prishtinë – paralelja e ndarë fizike në Gjilanë I lëndës së kiraetit, fik’hut dhe usuli fik’hut nga viti 1995.
  • Imam dhe hatib në fshatin Dobërqan KK Gjilan

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 326 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail