Categorized | Aktivitete

Myftinia e Kavajës viziton medresenë

Më datën 05.maj.2012,  medresenë e nderoi një grup musafirësh të veçantë,  ishin vëllezërit tanë nga Kavaja e Shqipërisë.

Z. Besnik Leqini, Myfti i Kavajës i printe këtij grupi,  të cilët neve si shkollë na nderuan me vizitën e tyre.

Ata i priti drejtori i medresesë Alauddin në Prishtinë z. Bahri Simnica të cilëve pasi iu dëshiroi mirëseardhje u njoftoi për shkollën, historikun, kushtet që ofron dhe kurrikulat.

Këtë grup mysafirësh në medresenë tonë i priti edhe myftiu i Kosovës Mr. Naim Tërnava, i cili ishte shumë i kënaqur më vizitën që Muftinia e Kavajës po i bën medresesë.

Në pritje të mysafirëve ishin edhe dy zyrtarë të Këshillit të Bashkësisë Islame të Podujevës, z. Muhamet Hoxha dhe z. Muhamet Demiri.

Vizita përfundoi me shpresë për takime sa më të shpeshta dhe bashkëpunime të frytshme.

05.05.2012

Prishtinë

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

December 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kyqu në E-mail