Categorized | Pedagogët

Nexhatin Ibrahimi

Emri dhe mbiemri: Nexhatin Ibrahimi

Vendlindja: Fshati Zgatar, KK Dragash.

Datëlindja: 10. 06. 1959.

Vendbanimi: Rruga Agron Bytyçi – 49, 20000 Prizren, Kosovë

Shkolla e mesme: Medreseja e Mesme “Alauddin” në Prishtinë 1974-1979.

Fakulteti: Fakulteti Teologjik Islam (Islamski teološki fakultet) në Sarajevë 1980-1984.

Puna:

Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren 1987-1992 dhe 2000-2008 – detyra e sekretarit.

Mësimdhënës me honorar në Medresenë e Mesme Alauddin në Prishtinë – Paralelja e Ndarë Fizike në Prizren nga viti shkollor 2000-2001 – 2007-2008 në lëndën e filozofisë islame.

Medreseja e Mesme Alauddin në Prishtinë – Paralelja e Ndarë Fizike në Prizren nga viti shkollor 2008-2009 e këndej, mësimdhënës në lëndën e akaidit dhe filozofisë islame.

Funksione nderi: Gjatë viteve 1987-1992 kam kryer edhe disa funksione brenda Bashkësisë Islame të Jugosllavisë.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 326 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Nexhatin Ibrahimi”

  1. elvira says:

    kujdestar faleminderit per durimin dhe respektin qe ke ndaj neve si nxenesa allahu te shperbleft me rahatin e ksaj bote dhe begatin e botes tjete
    me respekt nxensja jote
    ELVIRA

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail