Featured Stories
NJOFTIM Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të – Prizren Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20 KONKURSI PËR  PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të NJOFTIM Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!
 
NJOFTIM

NJOFTIM

Njoftohen të gjithë nxënësit që do t’iu nënshtrohen riprovimeve se ato do të mbahen me datë 26 gusht nga ora 10:00. Drejtoria e shkollës iu dëshiron suksese!

NJOFTIM
Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të – Prizren

Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të – Prizren

Lista  e nxenesve te pranuar ne klasen e 10-te ne Paralelen e ndare fizike ne Prizren, ne vitin shkollor 2019/20 Paralelja e djemve Emri Emri i prindit Mbiemri Komuna Resulj Idriz ..........

Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të – Prizren
Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20

Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20

Më poshtë gjeni emrat e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20 në medresenë amë në Prishtinë.   Paralelja e djemëve   Abdullah Ergyl Kabashi Pejë   Abdurrahman Adnan ..........

Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20
KONKURSI PËR  PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të

KONKURSI PËR PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të

KONKURSI PËR  PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të
NJOFTIM

NJOFTIM

  Njoftohen nxënësit e MM Alauddin në Prishtinë se riprovimet do mbahen me datë 21 qershor nga ora 10:00.  Paraprakisht gjatë javës se ardhshme ( ditët e punës) organizohet mësim shtesë për ..........

NJOFTIM
Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!

Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!

Drejtoria e Medresesë së mesme “Alauddin” me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, iu uron të gjithë besimtarëve musliman këtë muaj duke lutur Allahun e madhëruare që agjërimin ..........

Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!
Medresistet nga Kosova vizituan Turqinë

Medresistet nga Kosova vizituan Turqinë

23 October 2012

Një rrugëtim që e pritnin me padurim, një vend të cilin e ëndërronin për ta vizituar prej kohësh. Më datën 29.09.2012 maturantet ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Myftiu Tërnava priti përfaqësuesit e Medresesë në konkursin e Turqisë

Myftiu Tërnava priti përfaqësuesit e Medresesë në konkursin e Turqisë

08 June 2012

Më 7 qershor 2012, Myftiu i Kosovës, Mr. Naim Tërnava priti përfaqësuesit e Medresesë së mesme” Alaudin” të Prishtinës që prezantuan ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Promovimi i librit “Ti mos u Largo…”

Promovimi i librit “Ti mos u Largo…”

07 June 2012

Më 05.06.2012 në ambientet e amfiteatrit të Medresesë së Mesme “Alauddin” në Prishtinë u bë promovimi i librit të parë autorial ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Kthehen triumfues në Prishtinë

Kthehen triumfues në Prishtinë

21 May 2012

Medreseja Alauddin sot priti ekipin garues që përfaqësoi medresenë dhe Kosovën në garat e treta në gjuhën arabe që u mbajtën në Turqi. Ata u kthyen falë Allahut, shëndosh e mirë dhe ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKomente (4)

Page 36 of 51« First...102030...3435363738...50...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

December 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kyqu në E-mail