Categorized | Pedagogët

Pajazit Tërnava

Pajazit Tërnava u lind  më 01.05.1979 në Lismir.  Shkollën fillore  e kreu ne vendlindje, të mesmen e vazhdoi në Prishtinë Medresenë Alauddin ku diplomoi në vitin 1997.

Studimet universitare i vazhdoi në Jordani në Universitetin e Xhereshit- Fakulteti i Jurisprudencës Islame viti 1999-2004.

Studimet pasuniversitare i vazhdoi në Kolegjin Universitar Victory- Fakultetin e shkencave Politike –  dega Politikë Ndërkombëtare dhe Diplomaci.

Punoi në Këshillin e Bashkësisë Islame në Prishtinë si  referent i shërbimeve fetare që nga viti 2004 deri në 2008

Prej vitit 2008 u angazhua edukator në Medresenë Alauddin Prishtinë.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

December 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kyqu në E-mail