Categorized | Aktivitete

Prof. Xhevdet Rusinovci, master i shkencave filologjike

Më datë 26.04.2012, në sallën e dekanatit të Fakultetit të Filologjisë (Universiteti i Prishtinës), Xhevdet Rusinovci, profesor i gjuhës angleze në Medresenë e mesme “Alauddin” në Prishtinë, ka mbrojtur publikisht Punimin Master me titull: “Analizë gjuhësore e përkthimeve gjyqësore me shkrim nga gjuha shqipe në gjuhën angleze”. Komisioni i punimit e ka vlerësuar atë si punimin e parë në këtë fushë në periudhën e pasluftës, me vlera dhe rekomandime të jashtëzakonshme.

Universiteti i Prishtinës, Fakulteti i Filologjisë, Xhevdet Rusinovcit i dha titullin: Master i Shkencave Filologjike.

Drejtoria dhe personeli edukativ-arsimor i Medresesë urojnë profesorin Rusinovci për titullin e fituar dhe i dëshirojnë suksese të reja.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Prof. Xhevdet Rusinovci, master i shkencave filologjike”

  1. Mergim Hasani says:

    Urime Profesor InshAllah Edhe Doktorraturen Ndonjeher

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

September 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kyqu në E-mail