Categorized | Aktivitete

Regjistrimi filloi, Medreseja iu mirëpret!

Medreseja e Mesme Alauddin në Prishtinë shpallë kunkurs regjistrimi për klasën e 10-të,  për vitin shkollor 2017/2018.

Medreseja Alauddin  është Gjimnaz Shoqëror tre vjeçar.

Për të konkuruar kërkohen këto dokumente:

  1. Certifikata e shkollës së mesme të ulët ( klasët 6-9)
  2. Certifikata e lindjes
  3. Dëshmia e prindit për përgjegjësi morale e materiale
  4. Rekomandimi nga Këshilli i Bashkësisë Islame

– Dorëzimi i dokumentacioneve të kandidatëve bëhet në zyrat e Këshillit të Bashkësisë Islame në të cilin nxënësi graviton. Afati i fundit i aplikimi është data 23. 06.2017

Nxënësit pas aplikimit do të zhvillojnë intervistën në Medresenë Alauddin, në këtë orar:

Medreseja Amë në Prishtinë: 28.06.2017, ora 09:00

Medreseja, dega në Prizren: 29.06.2017, ora 10:00

Medreseja, dega në Gjilan: 28.06.2017, ora 15:00

Për informata shtesë klikoni në foton poshtë:

 

Pllakati i regjistrimit 2017_C_X7_horizontal

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 279 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

November 2017
M T W T F S S
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kyqu në E-mail