Categorized | Pedagogët

Reshat Mexhidi

-       Emri dhe mbiemri: Reshat Mexhiti.

–       Vendlindja: Fshati Kuklibeg, KK Dragash.

–       Datëlindja: 02. 04. 1959.

–       Vendbanimi: Prizren, Kosovë.

–       Kombësia: shqiptar.

–       Shkolla e mesme: Medreseja e Mesme “Alauddin” në Prishtinë 1974-1979.

–       Fakulteti: Fakulteti Teologjik Islam- Dega e Tefsirit, Kairo.

–       Puna:

  • Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren- Imam nga viti 1987.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 353 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

August 2020
M T W T F S S
« Jul    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail