Categorized | Pedagogët

Rrahim Aliu

I lindur më 13.11.1967 në Prishtinë

Shkollën fillore e kreu në Prishtinë kurse të mesmen Medresenë Alauddin në Prishtinë 1989.

Studimet universitar i vazhdoi në Universitetin e Emirateve të bashkuara në El-Ain  në vitet 1993-1997. Pas diplomimit studimet pasuniversitare i vazhdoi në Universitetin e Al el-Bejt  në Jordani gjatë viteve 1997-2001. Tash është në përfundim e sipër të doktoraturës në universitetin e Beirutit në Liban.

Nga viti 2002 është angazhuar edukator në Medresenë Alauddin në Prishtinë, ku në vitin 2007 kaloi mësimdhënës në këtë shkollë.

Gjatë viteve 2002-2003 ka ligjëruar në Fakultetin e studimeve Islame.

Anëtarë i redaksisë së revistës Dituria islame 2002-2004.

Aktualisht  është edhe  ligjërues në Fakultetin e studimeve Islame  në Prishtinë.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Rrahim Aliu”

  1. Burhan Kukaj says:

    Profesor shum i mir dhe po ashtu i kuptueshem per nxensa.selam

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

October 2019
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kyqu në E-mail