Categorized | Pedagogët

Safet Avdiu

U lind më 22.12.1974 në fshatin Koliq të komunës së Prishtinës.

Shkollën fillore e kreu në vendlindje, kurse shkollën e mesme e kreu në

gjimnazin ” Sami  Frashëri” në Prishtinë, ku dallohet me sukses të shkëlqyer dhe sjellje shembullore.

Studimet i filloi së pari në Universitetin e Tiranës në degën  Pylltari-Ekologji në vitin 1993, por për shkak të rrethanave të atëhershme detyrohet që t’i ndërpres ato. Në vitin1994 regjistrohet si student në universitetin e Prishtinës, pran fakultetit të shkencave matematiko-natyrore-seksioni i gjeografisë ku i përfundoi me sukses.

Ne vitin1996 filloi punën si mësimdhënës i lëndës së gjeografisë në shkollën fillore ”Tefik Qenga” në Koliq, ku punon edhe sot. Dallohet si mësimdhënës shumë i suksesshëm dhe tejet i përkushtuar për punë. Pas luftës së fundit ka ndjekur shumë  seminare, kurse, dhe trajnime që e bëjnë edhe më të kompletuar për punë personalitetin e tij. Në vitin 2006 filloi të punoi si profesor i gjeografisë në Medresenë e mesme ”ALAUDDIN” në Prishtinë ku punon edhe sot. Në saje të punës dhe përkushtimit të tij  interesimi i nxënësve për lëndën e gjeografisë është shumë i madh.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Safet Avdiu”

  1. Faris says:

    Je ndër profesorët më të mirë në medrese dhe kam shume respekt për ju.

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

January 2020
M T W T F S S
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail