Categorized | Pedagogët

Shemsi Rrahimi

Shemsi Rrahimi u lind më 10.11.1965 në Stanovc të Poshtëm të Vushtrrisë.Shkollën fillore  e kreu në  vendlindje, Medresen e Mesme ‘’Alaudin’’e kreu në Prishtinë, ku përfudoi edhe studimet në Fakultetin Filologjik në degën e Orientalistikës. Në vitin 1990 regjistroi studimet posuniversitare në degën letërsi dhe gjuhë shqipe.

Që nga viti 1989 punon si prof. i gjuhës turke në Medresen e Mesme ‘’Alaudin’’.

Me përkthime nga gjuha turke dhe arabe merret që kur ishte student , të cilat u botuan

në ‘’Botë e Re’’ dhe ‘’Dituria Islame’’. Autori I librit Gjuhë Turke 1

Nga vitit 1991-1995 ishte nënkryetar  i Kuvendit të Bashkësis Islame të Kosovës.

Nga 1995 – 1999 ishte kryetar i Kuvendit të Bashksisë Islame.

Nga 1999 – 2003 anëtar i Kryesisë të Bashkësis Islame të Kosovës.

Nga 2003 – 2008 anëtar i Kryesis të Bashkësis Islame të Kosovës .

Nga 2003 – 2008 kryetar i Këshillit  Bashkësis Islame të Vushtrisë.

Nga.2008 –  Kryetar i Këshillit  Bashkësis Islame të Vushtrisë.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Shemsi Rrahimi”

  1. Burhan Kukaj says:

    Selam!profesori shemsi eshte njeri nder profesoret qe kom respekt te madh per te.

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

October 2019
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kyqu në E-mail