Categorized | Pedagogët

Xhevat Xhoxhaj

`

–       Emri dhe mbiemri: Xhevat  Xhoxhaj.

–       Vendlindja: Fshati Vërmicë, KK Prizren.

–       Datëlindja: 14. 03. 1949.

–       Kombësia: shqiptar.

–       Vendbanimi: Petrovë, Prizren, Kosovë.

–       Shkolla e mesme: Medreseja e Mesme “Alauddin” në Prishtinë.

–       Fakulteti: Fakulteti Filozofik, Gjuhë dhe Letërsi Shqipe në Prishtinë.

–       Puna:

  • Shkolla e Mesme e Mjekësisë “Luciano Motroni” në Prizren nga viti 1970, profesor i gjuhës dhe letërsisë shqipe.
  • Mësimdhënës me honorar në Medresenë e Mesme Alauddin në Prishtinë – Paralelja e Ndarë Fizike në Prizren nga viti shkollor 1993-1994 në lëndën e Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 26 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

October 2019
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kyqu në E-mail