Archive | Aktivitete

REAGIM

 

Medreseja e mesme Alauddin që nga fillimi dhe tani vazhdon punën e vet në bazë të vlerave të besimit, etikës dhe të sukseseve të shumta. Misioni ynë i shenjtë ka qenë dhe vazhdon të jetë edukimi i mirëfilltë i brezave të rinj në frymën kombëtare dhe fetare.  Roli i shkollës sonë është dëshmuar  ndër vite në tërë procesin e shtetndërtimit të Kosovës, si para, gjatë, ashtu edhe pas luftës.

Duke u bazuar në vlerat tona të pakontestueshme, ne si shkollë  reagojmë fuqishëm  dhe distancohemi plotësisht nga të thënat e mysafirit, Emin Behramit, në emisionin Frontal të televizionit T7, të datës 16.10.2018. Akuzat e pretenduara në këtë emision, që edhe më shumë se pas 10 vitesh të kaluara e të trajtuara me kohë nga organet relevante, riaktualizohen me qëllime të ulëta, të padinjitetshme, janë shpifje e gënjeshtra dhe që nuk shpërfaqin realitetin  faktik  të shkollës sonë. Në të kaluarën, si edhe tani, nuk kemi asnjë shqetësim të vetëm të ngritur të natyrës së tillë nga asnjë palë; nxënës, prindër, kujdestarë, etj., përveç mysafirit të lartpërmendur.

Njoftojmë  opinion e gjerë se ky proces ka kaluar nëpër të gjitha instancat relevante të Kosovës: Medresesë, BIK-ut, DKA-së dhe MASHT-it. Me këtë rast këto institucione kanë vërtetuar të kundërtën e këtyre akuzave të ngritura, dhe si të tilla i kanë cilësuar pa bazë.

Sigurojmë opinion e gjerë se Medreseja e mesme Alauddin vazhdon të punojë me shumë dinjitet dhe krenari në edukimin dhe arsimimin e brezave të rinj, si dhe në kryerjen e misionit të shenjtë kombëtar dhe fetar.

 

MM Alauddin- Prishtinë
Prishtinë, 17 tetor 2018

Posted in AktiviteteComments Off on REAGIM

 Lista e nxënësve të pranuar në M.M. Alauddin në Prizren

Emrat e nxënësve të pranuar në M.M. Alauddin, Paralelja në Prizren janë si më poshtë:

 

  1. PARALELJA E DJEMVE NË PRIZREN

 

Altion Kastrati

Amar Lubiqeva

Ammar Kuksi

Ansal Smaili

Arianit Pulaj

Bekir Xhaferi

Ensar Dermala

Festim Gashi

Fisnik Limani

Ibrahim Avdulla

Is’hak Berisha

Mehmed Abidini

Mervan Boriqi

Omer Lohaj

Osman Dragovca

Ramadan Zeneli

Rehad Shaipi

Sabit Bytyqi

Senih Latifi

Shkelqim Berisha

Venis Mazllami

Xhemal Ademi

Xhenan Smaili

Zejd Gashi

 

  1. PARALELJA E VAJZAVE NË PRIZREN

 

Ajsha Xhaferi

Amrije Shala

Anesa Sharku

Anisa Bajrami

Arjeta Qollopeku

Bleona Hazrollaj

Eljesa Ramadani

Elmedina Demollari

Elmedine Gushani

Ensara Halilaj

Hatixhe Hoxha

Hatixhe Shaqiri

Hevzije Iljazi

Jusra Thaqi

Kadira Ramadani

Medina Bytyqi

Medine Paqarizi

Muslimine Gashi

Nedime Krasniqi

Rabija Dragovca

Rumejsa Oruqi

Saberxhane Avdurrahmani

Sabina Xhaferi

Samra Bajra

Suela Oruqi

Sumeja Tosuni

Vanesa Shala

Xhemile Ramadani

Xheneta Shala

 

 

 

Drejtori i M.M. Alauddin në Prishtinë

Mr. Jakup Çunaku

Posted in AktiviteteComments Off on  Lista e nxënësve të pranuar në M.M. Alauddin në Prizren

Lista e nxënësve të pranuar në MM Alauddin në Prishtinë

Emrat e nxënësve të pranuar në M.M. Alauddin janë si më poshtë:

  1. PARALELJA E DJEMVE NË PRISHTINË
Abdurrahman Peci
Ajdin Llapashtica
Albesian Pajaziti
Altin Behluli
Alvis Sinanja
Amir Berisha
Amir Ramabaja
Amir Hoxha
Amir Musa
Amir Azemi
Ammar Zariqi
Andi Krasniqi
Ardit Berisha
Arianit Shala
Arjan Komorani
Arlind Peci
Arnis Ejupi
Astrit Spahiu
Bajram Sejdiu
Beis Islami
Beis Lushta
Bledion Idrizi
Bleron Zeqiri
Driton Sahiti
Edmond Prenku
Emir Bahtiri
Endrit Pajaziti
Endrit Hoxha
Enes Dedija
Enes Musliu
Enes Hajdaraj
Enis Fejzullahu
Erblin Kastrati
Ergin Kosumi
Erion Pajaziti
Esad Musliu
Esned Bejta
Fatijan Bekolli
Ferid Gashi
Festim Ismajli
Fuad Basholli
Gentian Rexha
Hammed Llapashtica
Huvejd Neziraj
Imri Curri
Ismail Mahmuti
Jon Thaqi
Kastirot Alushaj
Ledion Spahiu
Lis Bekaj
Masar Ejupi
Muhamed Kaqiu
Muhamed Murati
Muhamet Zeqiri
Omer Ismajli
Osman Ҫunaku
Rejan Maqastena
Resul Sijarina
Rinor Binaku
Rinor Gajtani
Samed Deliu
Samir Pacolli
Seid Arbanashi
Shahin Krasniqi
Shuajb Bardhi
Suhejb Azemi
Ubejd Shiti
Ubejd Azemi
Uvejs Murati

 

 

  1. PARALELJA E VAJZAVE NË PRISHTINË
Adisa Duraku
Adna Gubetini
Agesa Latifi
Ajna Hajdini
Ajnë Elshani
Alberina Begaj
Alketa Osmani
Alma Azemi
Amira Kozhani
Amira Durguti
Anesa Aliu
Anisa Durguti
Anjesa Jasiqi
Arizona Avdulli
Arlinda Lami
Arlinda Behrami
Arxhenda Sfishta
Aurita Bajraktari
Azra Sahiti
Beslinda Sinanaj
Blinera Shala
Bukurije Haziri
Dea Prapashtica
Diana Rashiti
Diellza Ibrahimi
Dolira Berisha
Elda Halimi
Elira Krasniqi
Elma Zeneli
Elma Shehu
Elma Cej
Elsa Hoti
Enesa Avdiu
Era Hashani
Fexhrije Kurti
Fortesa Avdiu
Gentiana Arifi
Hafsa Dermaku
Hajrije Berisha
Kaltrina Arifi
Learta Lahi
Lejla Ahmeti
Lorenta Sinanaj
Majlinda Lika
Melisa Luma
Merva Rrustemi
Migena Berisha
Minire Rrahimi
Mirjeta Ahmeti
Mirlinda Syla
Mukadese Gashi
Ndrina Zhushi
Rinesa Gruda
Rumejsa Mehani
Ruvejda Mehani
Sanije Demaj
Suhejla Gjigoli
Sumeja Makolli
Shukrane Tahiri
Xhemile Krasniqi
Xhenetë Krasniqi
Xhevahire Fazliu

Drejtoria e  M.M. Alauddin në Prishtinë

 

Posted in AktiviteteComments Off on Lista e nxënësve të pranuar në MM Alauddin në Prishtinë

Lista e nxënësve të pranuar në Paralelenë e M.M. Alauddin në Gjilan

Nxënësit që janë pranuara në M.M. Alauddin në paralelen në Gjilan në afatin e qershorit janë:

  1. PARALELJA E DJEMVE NË GJILAN

Besart Ramadani

Besnik Raqipi

Donis Bushati

Enis Lipovica

Enis Murati

Eron Hajdari

Fahri Ramadani

Fatlum Hashani

Fuad Sherifi

Halim Alimi

Idris Dërmaku

Jasir Sermaxhaj

Labinot Qerimi

Leonit Shabani

Ridvan Ademi

Said Bunjaku

Seid Abazi

Shkumbin Murati

Shuajb Leci

Valton Elezi

Zekerija Shabani

 

  1. PARALELJA E VAJZAVE NË GJILAN

Alisa Foniqi

Arbresha Rushiti

Aulona Osmani

Belkise Rexhepi

Blearta Rexhepi

Blenda Muji

Doruntina Jashari

Edona Sylejmani

Edonë Marovci

Elmedina Hasani

Emel Hajdari

Erda Leka

Erda Maliqi

Ermira Imeri

Erza Bunjaku

Fitnete Haziri

Hatixhe Kadriu

Ilmije Murati

Lauretë Rexhepi

Nevrije Ajeti

Rejhaneh Murati

Suhejla Zulfiu

Verda Kryeziu

 

Drejtoria e M.M. Alauddin në Prishtinë

Posted in AktiviteteComments Off on Lista e nxënësve të pranuar në Paralelenë e M.M. Alauddin në Gjilan

Regjistrimi ka filluar!

34716247_640298052981937_4840505774125875200_n

Posted in AktiviteteComments Off on Regjistrimi ka filluar!

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Kalendar

May 2021
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail