Archive | Aktivitete

Lista e nxënseve të pranuara në Medresenë “Alauddin” në Prishtinë për vitin shkollor 2016/2017

Prishtinë

 1. Valjeta Latifi
 2. Vjollca Ahmeti
 3. Medina Latifi
 4. Bleona Krasniqi
 5. Anisa Hoti
 6. Alma Brahimi
 7. Sume Bahtiri
 8. Kaltrina Asllani
 9. Erze Pireva
 10. Valmire Ahmeti
 11. Adelina Vllasa
 12. Kaltrina Kosumi
 13. Rabije Behrami
 14. Eliza Shabani
 15. Marigona Pacolli
 16. Edina Maloku
 17. Albana Rrahimi
 18. Sumeja Krasniqi
 19. Ebrare Esati
 20. Bardha Islami
 21. Bleona Gashi
 22. Anisa Zhilivoda
 23. Lirije Ramliku

Pejë

 1. Arba Kastrati
 2. Xhevahire Zeqiri

Mitrovicë

 1. Zejnepe Nika
 2. Festina Brahimi

 

Skënderaj

 1. Albana Hajra
 2. Albina Hajra

Gjakovë

 1. Lirona Islami
 2. Sara Islami
 3. Myzaqete Prizreni

Lipjan

 1. Lirije Sopa
 2. Suhejla Rrustemi
 3. Edona Hoti

Ferizaj

 1. Zanfina Gashi
 2. Firdevse Gashi

Obiliq

 1. Ermira Gubetini

Drenas

 1. Dijona Maloku
 2. Erblina Dibrani

Vushtrri

 1. Ismije Tiriqi
 2. Artina Behrami
 3. Lejla Bahtiri
 4. Hatixhe Hasani
 5. Rejhane Zekolli
 6. Kjafete Baliu
 7. Emira Rrahimi

 

 

Fushe Kosove

 1. Eljesa Hyseni

Podujevë

 1. Xheneta Berisha
 2. Sahade Fazliu
 3. Ajshe Murati

Gjilan

 1. Nafije Frangu

Malisheve

 1. Gentiana Elshani

Rahovec

 1. Fatjona Rexhepi

Kline

 1. Egzone Pantina
 2. Shqipdona Halitaj
 3. Rrezarta Halitaj

Kamenice

 1. Elone Dermaku

Shtime

 1. Semine Baftiu

Novobërdë

 1. Mirjeta Llapashtica

Posted in AktiviteteComments Off on Lista e nxënseve të pranuara në Medresenë “Alauddin” në Prishtinë për vitin shkollor 2016/2017

Lista e nxënësve të pranuar në Medresenë “Alauddin” në Prishtinë për vitin shkollor 2016/2017

Prishtinë

 1. Qëndrim Syla
 2. Shuajb Ahmeti
 3. Leutrim Mehmeti
 4. Indrit Gashi
 5. Rijad Sogojeva
 6. Ejmen Mehmeti
 7. Eron Hajzeri
 8. Majlind Alshiqi
 9. Granit Sadiku
 10. Dion Hasani
 11. Elion Nuredini
 12. Dren Krasniqi
 13. Dren Lipaj
 14. Endrik Gollaku
 15. Jasin Abazi
 16. Jasir Havolli
 17. Ridvan Sekiraqa
 18. Arijan Bytyqi
 19. Fatbardh Hasani
 20. Behar Zeka
 21. Kasim Gerbeshi
 22. Fatlind Berisha

Podujevë

 1. Endrit Rudari
 2. Saimir Berisha
 3. Valton Abdullahu
 4. Gentrit Osmani
 5. Albin Berisha
 6. Besnik Berisha

 Fushë Kosovë

 1. Florent Simnica
 2. Ajmor Bunjaku

 Mitrovicë

 1. Ibrahim Hajdari
 2. Amar Rama
 3. Ismajl Arifi
 4. Venhar Bilalli

Pejë

 1. Shaban Ramcaj
 2. Unejs Goga
 3. Adi Rexhepi
 4. Enis Hoxhaj
 5. Armend Kolica

Vushtri

 1. Haris Zekolli
 2. Enis Mehmeti
 3. Shpetim Hasani
 4. Ermal Cej
 5. Denis Syla
 6. Mustafë Gjyshinca

Drenas

 1. Sherif Prenku
 2. Arber Mustafa

Obiliq

 1. Elif Krasniqi
 2. Guxim Terholli

 

Ferizaj

 1. Bekri Halili
 2. Albin Halili

Lipjan

 1. Mumin Baftiu
 2. Durim Luma
 3. Florian Nishori
 4. Gëzim Sopa

Skenderaj

 1. Albin Hoti
 2. Shaqir Selimi

Istog

 1. Granit Arifaj
 2. Ermir Hasani

Suhareke

 1. Munir Sallahaj

Tetovë

 1. Beshir Luma

Deçan

 1. Bali Qorraj

Mali i Zi

 1. Arben Sinanoviq

Kaçanik

 1. Miran Shehu
 2. Albesian Guri

Posted in AktiviteteComments Off on Lista e nxënësve të pranuar në Medresenë “Alauddin” në Prishtinë për vitin shkollor 2016/2017

Medreseja “Alauddin” merr pjesë në Konferencën KAIHLMUN ’16 në Stamboll

Prej 2-5 qershor 2016, në Stamboll u organizua Konferenca KAIHLMUN ’16, në të cilën morën pjesë më shumë se 200 nxënës dhe studentë nga mbarë bota. Organizator i konferencës ishte shkolla e mesme Istanbul Kartal Anadolu Imam Hatip Lisesi, në Kartall të Stambollit.

Medreseja “Alauddin” ishte e ftuara e vetme nga Kosova dhe Ballkani, e përfaqësuar nga nxënësit Blerim Murati (kl. 11), Amir Maxhuni (kl. 10), dhe Adl Rraci (kl. 10), si delegatë të Konferencës. Nxënësit pjesëmarrës nga organizatori u caktuan të jenë përfaqësues të Shtetit të Palestinës, Amnesty International, dhe Anadolu Agency, pranë United Nations Security Council (Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara). Paraqitja e tyre u vlerësua e suksesshme në Konferencë. Ata u shoqëruan nga profesori i gjuhës angleze Xhevdet Rusinovci,  i cili ishte i emëruar si këshilltar i konferencës. Gjuha zyrtare e konferences ishte gjuha angleze kurse  motoja e konferences ishte: “Change the Change” (“Ndrysho Ndryshimin”).

Konferencat MUN (Model United Nations) që organizohen në shumë vende të botës kanë për qëllim që nxënësit e shkollave të mesme dhe studentët t’i vendosin në tryeza diskutimi dhe debati, duke simuluar mbledhjet e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, në mënyrë reale, duke përfaqësuar vendet anëtare të OKB-së dhe duke shprehur qëndrimet e tyre karshi temave globale, politike, ekonomike, sociale etj.

Këto konferenca synojnë që nxënësve dhe studentëve t’u japin mundësi të mësojnë për organizimin dhe funksionimin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, të fitojnë shkathësi komunikimi, diskutimi e debati, dhe të mësojnë për kulturën, tolerancën dhe bashkëpunimin në mes vendeve të ndryshme.

Konferenca KAIHLMUN ’16 ishte e mjaft e pasur në formë dhe përmbajtje, me program edukativ dhe dëfryes, me shëtitje dhe përvoja të paharruara.

Medreseja “Alauddin” përzemërsisht e falënderon organizatorin për ftesën duke iu dëshiruar suksese të reja në eventet e radhës.

Posted in AktiviteteComments Off on Medreseja “Alauddin” merr pjesë në Konferencën KAIHLMUN ’16 në Stamboll

Regjistrimi filloi, eja edhe ti!

Medreseja e mesme Alauddin në Prishtinë ka shpallur konkurs për nxënësit e rregullt për klasën e 10-të.

Për tu njoftuar më hollësisht për kushtet e nevojshme iu lutemi lexojeni me kujdes konkursin zyrtar të shkollës të postuar në vijim:

20160603_161922

Medreseja iu mirëpret

Posted in AktiviteteComments Off on Regjistrimi filloi, eja edhe ti!

Riprivimet dhe dëftesat më 14 qershor

Njoftohen nxënësit e medresesë Alauddin në Prishtinë se data e riprovimeve për afatin e qershorit është më 14 qershor nga ora 11:00.

Gjithashtu në të njejtin termin do të bëhet edhe shpërndarja e dëftesave.

Kërkohet nga nxënësit të jenë të kujdesshëm në respektimin e këtij termini.

Drejtoria

Posted in AktiviteteComments Off on Riprivimet dhe dëftesat më 14 qershor

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Kalendar

May 2021
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail