Categorized | Pedagogët

Pajazit Tërnava

Pajazit Tërnava u lind  më 01.05.1979 në Lismir.  Shkollën fillore  e kreu ne vendlindje, të mesmen e vazhdoi në Prishtinë Medresenë Alauddin ku diplomoi në vitin 1997.

Studimet universitare i vazhdoi në Jordani në Universitetin e Xhereshit- Fakulteti i Jurisprudencës Islame viti 1999-2004.

Studimet pasuniversitare i vazhdoi në Kolegjin Universitar Victory- Fakultetin e shkencave Politike –  dega Politikë Ndërkombëtare dhe Diplomaci.

Punoi në Këshillin e Bashkësisë Islame në Prishtinë si  referent i shërbimeve fetare që nga viti 2004 deri në 2008

Prej vitit 2008 u angazhua edukator në Medresenë Alauddin Prishtinë.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 381 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

Kalendar

June 2021
M T W T F S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kyqu në E-mail