Search Results | 'Ymridin'

Ymridin Tershnjaku

Ymridin Tershnjaku

07/09/1969

Plavë , Dragash

Arsimimi:

Shkolla fillore:  Vendlindje

Shkollën e mesme: Prizren

Fakultetin FSHMN drejtimi  i matematikës në Prishtinë

Vijon Master në Universitetin e Tetovës  në lëmin e Matematikës.

Puna dhe veprimtaria:

•           Mësimdhënës nga viti 1991-1995 në shkollën fillore “Sh. Shabani” në vendlindje .

•           Mësimdhënës nga viti 1995-1999 në shkollën e mesme “Emmin Duraku” në Dragash.

•           Mësimdhënës nga viti 1999 në shkollën e mesme SHMM “Sh.Gjeçovi” Prishtinë.

•           Mësimdhënës nga viti 2001 në shkollën e mesme Medreseja e mesme “Alauddin” Prishtinë, në fillim si mësimdhënës i TIK-ut, ndërsa nga viti 2009 si mësimdhënës i Matematikës.

Trajnimet:

•           Metodikë dhe didaktikë (trajner)

•           Didaktika profesionale (trajner)

•           Udhëheqësi shkollore (trajner)

•           ECDL (Examiner)

•           Auditim i brendshëm dhe i jashtëm

Posted in PedagogëtComments Off

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

February 2020
M T W T F S S
« Aug    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Kyqu në E-mail