Klasa e 11-të

Lëndët të cilat mësohen në klasën e 11-të në Medresenë Alauddin janë:

 1. Kuran
 2. Akaid
 3. Fikh
 4. Shkencat e Kuranit
 5. Shkencat e Hadithit
 6. Ahlak- Etikë
 7. Histori
 8. Gjuhë shqipe
 9. Gjuhë arabe
 10. Gjuhë angleze
 11. Matematikë
 12. Biologji
 13. Fizikë
 14. Kimi
 15. TIK
 16. Edukatë fizike

  “Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

  Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

  Kalendar

  May 2021
  M T W T F S S
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  

  Kyqu në E-mail