Categorized | Aktivitete

Medresenë vizitojnë motrat tona nga medreseja e Tetovës

Të enjten më datë 03 dhjetor 2015, nxënëset e Medresesë “Isa Beu” nga Tetova së bashku me drejtorin e shkollës  dhe stafin arsimor, vizituan Medresenë “Alauddin” në Prishtinë. Në fillim vajzat u njohën me ambientet e shkollës e pastaj u shtrua një drekë për musafiret. Pas kësaj, në amfiteatrin e shkollës u shpërndanë disa dhurata modeste nga nxënëset e Prishtinës për stafin shkollës Isau Beu dhe nxënëset.
Pas kësaj së bashku bëmë një shëti në qytetitin tonë të bukur të Prishtinës, ku shpresojmë se të gjithë u ndanë të kënaqur. Me mysafiret e nderuara u ndamë më shpresën për takime të tilla të frytshme në të ardhmen.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 381 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Kalendar

May 2021
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail