Categorized | Aktivitete

Medreseja Alauddin dënon fuqishëm vrasjen e drejtorit z. Remzi Salihu

Medreseja e mesme Alauddin në Prishtinë më shumë pikëllim mori lajmin për vrasjen e drejtorit të drejtorisë së arsimit të komunës së Prishtinës z. Remzi Salihut.

Medresja Alauddin dënon shumë ashpër këtë akt të ligë ndaj një punëtori të vyeshëm e të urtë siç ishte tanimë i ndjeri Remzi Salihaj.

Ngushëllimet e sinqerta i drejtojmë së pari familjes,  të gjithë bashkëpunëtorëve të tij të ngushtë e pastaj edhe çdo punëtori të arsimit e çdo nxënësi  të komunës së Prishtinës.

E lusim Allahun të Lartë e Mëshirues që të ndjerin ta pranoj në mëshirën e Tij ndërsa familjen e tij ta forcoj me durim.

Medreseja Alauddin pas marrjes së lajmit në koordinim me drejtoratin komunal të arsimit ndërpreu mësimin duke u solidarizuar kështu me shkollat tjera të Prishtinës në dënim të këtij rasti kaq të ligë e barbar.

Drejtori i medresesë                                                                    03.10.2011

Bahri Simnica                                                                                Prishtinë

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 355 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

August 2020
M T W T F S S
« Jul    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail