Featured Stories
Regjistrimi ka filluar! Permbyllja e garave te Kuranit ne nivel te medreseve ne Ballkan MEDRESEJA “ALAUDDIN” MERR PJESË NË TURNEUN E KATËRT NDËRKOMBËTAR TË DEBATIT NË KATAR, NË GJUHËN ARABE PËR SHKOLLAT E MESME Punëtoria rinore artistike për promovimin e vlerave kulturore të Kosovës Një orë mësimore e gjuhës angleze kushtuar Ditës së Pavarësisë së Kosovës – 17 Shkurti Takimi i drejtorit z. Cunaku me medresiste ne Ankara
 
Regjistrimi ka filluar!

Regjistrimi ka filluar!

Regjistrimi ka filluar!
Permbyllja e garave te Kuranit ne nivel te medreseve ne Ballkan

Permbyllja e garave te Kuranit ne nivel te medreseve ne Ballkan

Garat e Kuranit në nivel të medreseve të Ballkanit, të cilat u mbajtën nën patronazhin e kryetarit të Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës, Myftiut Naim Tërnava, dhe të organizuara nga ..........

Permbyllja e garave te Kuranit ne nivel te medreseve ne Ballkan
MEDRESEJA “ALAUDDIN” MERR PJESË NË TURNEUN E KATËRT NDËRKOMBËTAR TË DEBATIT NË KATAR, NË GJUHËN ARABE PËR SHKOLLAT E MESME

MEDRESEJA “ALAUDDIN” MERR PJESË NË TURNEUN E KATËRT NDËRKOMBËTAR TË DEBATIT NË KATAR, NË GJUHËN ARABE PËR SHKOLLAT E MESME

Nën patronatin e zonjës Hind Bint Hamad Al Thani – Zëvendës Kryetar i Bordit dhe Kryeshefit Ekzekutiv të Fondacionit të Katarit, Katar Debate Center – anëtar i Fondacionit të Katarit për ..........

MEDRESEJA “ALAUDDIN” MERR PJESË NË TURNEUN E KATËRT NDËRKOMBËTAR TË DEBATIT NË KATAR, NË GJUHËN ARABE PËR SHKOLLAT E MESME
Punëtoria rinore artistike për promovimin e vlerave kulturore të Kosovës

Punëtoria rinore artistike për promovimin e vlerave kulturore të Kosovës

Punëtoria rinore artistike për promovimin e vlerave kulturore të Kosovës vazhdoj me shkollën e tretë “Alauddin” në Prishtinë. Gjatë këtij vikendi, nxënësit e kësaj shkolle kanë mësuar rreth arkitekturës tradicionale të ..........

Punëtoria rinore artistike për promovimin e vlerave kulturore të Kosovës
Një orë mësimore e gjuhës angleze kushtuar Ditës së Pavarësisë së Kosovës – 17 Shkurti

Një orë mësimore e gjuhës angleze kushtuar Ditës së Pavarësisë së Kosovës – 17 Shkurti

Për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës – 17 Shkurti, një orë mësimore e gjuhës angleze i është kushtuar kësaj dite. ‘Mëso anglishten përmes poezisë’ ishte motoja e orës mësimore. ..........

Një orë mësimore e gjuhës angleze kushtuar Ditës së Pavarësisë së Kosovës – 17 Shkurti
Takimi i drejtorit z. Cunaku me medresiste ne Ankara

Takimi i drejtorit z. Cunaku me medresiste ne Ankara

Këto ditë në Ankara drejtori i M.M. Alauddin, Jakup Çunaku, së bashku me koordinatorin e degës në Gjilan, Arben Nezirin, dhe dekanin e FSI-së në Prishtinë, Dr. Fahrush Rexhepin, takuan një ..........

Takimi i drejtorit z. Cunaku me medresiste ne Ankara
Mbahet manifestimi: “Medresja Alauddin në 100 vjetorin e pavarësisë”

Mbahet manifestimi: “Medresja Alauddin në 100 vjetorin e pavarësisë”

22 November 2012

Me rastin e 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë Medreseja Alauddin organizoi një manifestim të pasur. Me këtë rast pos shënimit të manifestimit të lartpërmendur, Medreseja nderoi familjet e medresantëve dëshmorë me ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

U mbajt takimi me prindë

U mbajt takimi me prindë

12 November 2012

Në lokalet e Medresesë  së mesme Alauddin në Prishtinë  u mbajt takimi më prindër  më ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Nxënësit e Medresesë Alauddin të Prishtinës u dhurojnë dhurata fëmijëve të fshatit SOS

Nxënësit e Medresesë Alauddin të Prishtinës u dhurojnë dhurata fëmijëve të fshatit SOS

23 October 2012

Ndihma, përkrahja e solidarizimi me fëmijët nga nxënësit e medresesë Alauddin tanimë është bërë tradicionale. Ky aktivitet organizohet në prag të festës ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Medresistet nga Kosova vizituan Turqinë

Medresistet nga Kosova vizituan Turqinë

23 October 2012

Një rrugëtim që e pritnin me padurim, një vend të cilin e ëndërronin për ta vizituar prej kohësh. Më datën 29.09.2012 maturantet ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Page 30 of 46« First...1020...2829303132...40...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

June 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kyqu në E-mail