Featured Stories
NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të Riprovimet ne afatin e qershorit KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN” NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)
 
NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të

NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të

          Në bazë të rrethanave të reja të krijuara për shkak të përhapjes së pandemisë Covid-19 dhe duke u mbështetur ne ..........

NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të
Riprovimet ne afatin e qershorit

Riprovimet ne afatin e qershorit

Njoftohen të gjithë nxënësit që duhet riprovuar në ndonjë lëndë mësimore, se riprovimet do të mbahen me datë 29 qershor 2020. Për shkak te pandemisë Covid -19 dhe rrethanave që gjendemi, ato ..........

Riprovimet ne afatin e qershorit
KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

Në bazë të nenit 40 alineja 3. të Statutit të Medresesë së Mesme “Alauddin“ në Prishtinë. Pleqësia e Medresesë shpall:   K O N  K  U R S   Për zgjedhjen e Drejtorit të Medresesë ..........

KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

Mesazh urimi nga drejtori i Medresese “Alauddin” Mr. Jakup Çunaku me rastin e fillimit te Ramazanit

Es-selamu alejkum! Të nderuar mësimdhënës, edukatorë e nxënës! Të respektuar bashkëpunëtorë dhe punëtorë në Medresenë tonë! Shumë të çmuar Ju miq e dashamirë të Medresesë!  ..........

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

Njoftojmë të gjithë nxënësit e MM “Alauddin” në Prishtinë, Gjilan dhe Prizren se, nga nesër (e hënë) do të fillojmë me mësimin në distancë (online). Drejtoria e shkollës  bashkë me të ..........

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

Shfleto revisten shkollore “Drita e Kuranit” numrin 44

Lexo me shume Revisten e nxenesve te Medresese Alauddin ne Prishtine. Tema te larmishme, ese, poezi, pershkrim te shume aktiviteteve dhe shumecka tjeter. E edhe fotot e nxenesve sipas klasave ne ..........

Kthehen triumfues në Prishtinë

Kthehen triumfues në Prishtinë

21 May 2012

Medreseja Alauddin sot priti ekipin garues që përfaqësoi medresenë dhe Kosovën në garat e treta në gjuhën arabe që u mbajtën në Turqi. Ata u kthyen falë Allahut, shëndosh e mirë dhe ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKomente (4)

Përfaqësuesja Speciale për çështje fetare Islame e Zonjës Hillary Clinton viziton Medresenë

Përfaqësuesja Speciale për çështje fetare Islame e Zonjës Hillary Clinton viziton Medresenë

21 May 2012

Të premten, më 18.05.2012, Përfaqësuesja Speciale për çështje fetare Islame e Sekretares së Shtetit Clinton, Farah Pandith, vizitoi Medresenë. E  shoqëruar nga bashkepunëtorët e saj, zonja Pandith u prit nga Drejtori i ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Maturantet e medresesë së Prishtinës mbajtën mbrëmjen e maturës.

Maturantet e medresesë së Prishtinës mbajtën mbrëmjen e maturës.

20 May 2012

Në amfiteatrin e medresesë, duke filluar nga ora 20:00, filloi mbrëmja e maturës e gjeneratës së 11-të e nxënëseve të medresesë Alauddin të Prishtinës. Falja e namazit të akshamit ishte gjëja me ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Mbahet mbrëmja e maturës e gjeneratës së 45–të të medresesë Alauddin

Mbahet mbrëmja e maturës e gjeneratës së 45–të të medresesë Alauddin

18 May 2012

Në këtë vit medreseja Alauddin e Prishtinës përcjell gjeneratën e saj të 45 – të. Pikërisht sot më 17.05.2012 në amfiteatrin e shkollës u mbajt mbrëmja e maturës së kësaj gjenerate. Mbrëmja ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Page 38 of 53« First...102030...3637383940...50...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail