Featured Stories
NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të Riprovimet ne afatin e qershorit KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN” NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)
 
NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të

NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të

          Në bazë të rrethanave të reja të krijuara për shkak të përhapjes së pandemisë Covid-19 dhe duke u mbështetur ne ..........

NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të
Riprovimet ne afatin e qershorit

Riprovimet ne afatin e qershorit

Njoftohen të gjithë nxënësit që duhet riprovuar në ndonjë lëndë mësimore, se riprovimet do të mbahen me datë 29 qershor 2020. Për shkak te pandemisë Covid -19 dhe rrethanave që gjendemi, ato ..........

Riprovimet ne afatin e qershorit
KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

Në bazë të nenit 40 alineja 3. të Statutit të Medresesë së Mesme “Alauddin“ në Prishtinë. Pleqësia e Medresesë shpall:   K O N  K  U R S   Për zgjedhjen e Drejtorit të Medresesë ..........

KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

Mesazh urimi nga drejtori i Medresese “Alauddin” Mr. Jakup Çunaku me rastin e fillimit te Ramazanit

Es-selamu alejkum! Të nderuar mësimdhënës, edukatorë e nxënës! Të respektuar bashkëpunëtorë dhe punëtorë në Medresenë tonë! Shumë të çmuar Ju miq e dashamirë të Medresesë!  ..........

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

Njoftojmë të gjithë nxënësit e MM “Alauddin” në Prishtinë, Gjilan dhe Prizren se, nga nesër (e hënë) do të fillojmë me mësimin në distancë (online). Drejtoria e shkollës  bashkë me të ..........

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

Shfleto revisten shkollore “Drita e Kuranit” numrin 44

Lexo me shume Revisten e nxenesve te Medresese Alauddin ne Prishtine. Tema te larmishme, ese, poezi, pershkrim te shume aktiviteteve dhe shumecka tjeter. E edhe fotot e nxenesve sipas klasave ne ..........

MEDRESEJA E PRISHTINËS FITON VENDIN E PARË  NË GARAT E TRETA  NDËRKOMBËTARE NË GJUHËN ARABE

MEDRESEJA E PRISHTINËS FITON VENDIN E PARË NË GARAT E TRETA NDËRKOMBËTARE NË GJUHËN ARABE

17 May 2012

Sot në Bursa të Turqisë u mbajtën garat e treta ndërkombëtare në gjuhën arabe, ku morën pjesë tetë ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKomente (3)

Ekipi garues i medresesë Alauddin arriti në Turqi

Ekipi garues i medresesë Alauddin arriti në Turqi

17 May 2012

Gjashtë nxënës garues te medresesë Alauddin të Prishtinës dhe dy profesorët e gjuhës arabe F. Hasani dhe V. Haxhiu ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Maturantët mbajnë hytben e tyre të fundit në medrese

Maturantët mbajnë hytben e tyre të fundit në medrese

12 May 2012

Gjenerata e 45 – të e medresë së mesme Alauddin të Prishtinës, mbajti hytben e fundit të saj. Ishte një moment plot emocione dhe krenari e ndjenjë triumfi. ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKoment (1)

Myftinia e Kavajës viziton medresenë

Myftinia e Kavajës viziton medresenë

08 May 2012

Më datën 05.maj.2012,  medresenë e nderoi një grup musafirësh të veçantë,  ishin vëllezërit tanë nga Kavaja e Shqipërisë. Z. Besnik Leqini, Myfti i Kavajës i printe këtij grupi,  të cilët neve si ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Page 39 of 53« First...102030...3738394041...50...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail