Featured Stories
NXËNËSET E KLASËS SË DHJETË FILLOJNË LEXIMIN NË KURANIN FAMËLARTË Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo” KONKURS LETRAR PËR NDER TË DITËLINDJES SË PEJGAMBERIT A.S. Human Appeal International Australia vizitoi Medresenë Profesori i gjuhës arabe Fadil Hasani mbron tezën e Magjistraturës në shkencat filologjike DITA E SHKOLLËS
 
NXËNËSET E KLASËS SË DHJETË FILLOJNË LEXIMIN NË KURANIN FAMËLARTË

NXËNËSET E KLASËS SË DHJETË FILLOJNË LEXIMIN NË KURANIN FAMËLARTË

Të lumtura me rastin e hyrjes në leximin e Kuranit! Një ndjenjë e papërshkruar me fjalë… Vërtet fjala e Allahut Fuqiplotë është fjala më e bukur në fytyrën e tokës, dhe ..........

NXËNËSET E KLASËS SË DHJETË FILLOJNË LEXIMIN NË KURANIN FAMËLARTË
Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”

Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”

Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”  Erjonë Bresa, nxënëse e klasës 11/6 e medresesë Alauddin, Paralelja e ndarë fizike në Prizren, është fituese e garës ndërkombëtare ..........

Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”
KONKURS LETRAR PËR NDER TË DITËLINDJES SË PEJGAMBERIT A.S.

KONKURS LETRAR PËR NDER TË DITËLINDJES SË PEJGAMBERIT A.S.

NË MEDRESENË “ALAUDDIN”, PARALELJA E NDARË FIZIKE NË PRIZREN, MBAHET KONKURSI LETRAR PËR NDER TË DITËLINDJES SË PEJGAMBERIT, A.S. Medreseja e Prizrenit këto ditë organizoi konkurs letrar për nder të ditëlindjes ..........

KONKURS LETRAR PËR NDER TË DITËLINDJES SË PEJGAMBERIT A.S.
Human Appeal International Australia vizitoi Medresenë

Human Appeal International Australia vizitoi Medresenë

Drejtori i MM Alauddin, Mr. Fadil Hasani, së bashku me stafin arsimor pritën sot në takim drejtorin e Organizatës “Human Appeal Inernational Australia” (HAIA), z. Bashar al Jamal i cili ishte ..........

Human Appeal International Australia vizitoi Medresenë
Profesori i gjuhës arabe Fadil Hasani mbron tezën e Magjistraturës në shkencat filologjike

Profesori i gjuhës arabe Fadil Hasani mbron tezën e Magjistraturës në shkencat filologjike

Më datë 02.11.2020, profesori i gjuhës arabe, tani drejtor i Medresesë, Mr. Fadil Hasani mbrojti tezën e studimeve të Magjistraturës me titull: “Semantika e parafjalëve në gjuhën arabe – Analizë e ..........

Profesori i gjuhës arabe Fadil Hasani mbron tezën e Magjistraturës në shkencat filologjike
DITA E SHKOLLËS

DITA E SHKOLLËS

DITA E SHKOLLËS Sot 69 vjet filloi të ndriçojë Sot 69 vjet dhuron dituri Sot 69 vjet dhuron Allahut dashuri! Të dashur profesorë dhe të respektuara profesoresha, ju të nderuar/a dhe ..........

DITA E SHKOLLËS

Lista e nxënësve të pranuar në Medresenë “Alauddin”, paralelja në Gjilan,

28 August 2020

Lista e nxënësve të pranuar në Medresenë “Alauddin”, paralelja në Gjilan, Viti shkollor 2020/21   Djem                                    ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

LISTA E NXËNËSVE TË PRANUAR NË MEDRESENË ALAUDDIN – PARALELJA E NDAR FIZIKE, PRIZREN

28 August 2020

LISTA E NXËNËSVE TË PRANUAR NË MEDRESENË ALAUDDIN – PARALELJA E NDAR FIZIKE, PRIZREN Viti shkollor 2020/2021 PARALELJA E DJEMVE Abdurrahman Lulzim Susuri Adem Safet Hoxha Ahmet Fikrim Muriqi Aid Avni Sharku Amin ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

NXËNËSET E PRANUARA NË MEDRESNË E MESME “ALAUDDIN” NË PRISHTINË

28 August 2020

Më poshtë e gjeni listën e nxënëseve të pranuara në M.M. “Alauddin” në shkollën Amë PARALELJA E VAJZAVE – PRISHTINË Adelina Ruhan Ruhani Prishtinë Albina Naim Musliu Obiliq Albiona Naim Musliu Obiliq Anesa Bashkim Marevci Prishtinë Anisa Dibran Dibrani Drenas Anisa Rasim Bytyqi Deqan Anisa Nexhat Mehmeti Prishtinë Anisa Islam Haliti Prishtinë Arnesa Nuhi Hasani […]

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

LISTA E NXËNËSVE TË PRANUAR NË M.M. “ALAUDDIN”

28 August 2020

Më poshtë e gjeni listën e nxënësve të pranuar në M.M. “Alauddin” në Prishtinë PARALELJA E DJEMVE   Adnan Fatmir Smajli Prishtinë Ajan Ertan Bikliqi Fushë Kosovë Albert Miftar Teqolli Lipjan Albion Ymer Kamberi Ferizaj Almir Bekim Isaku Ferizaj Amar Muhamed Simnica Fushë Kosovë Amar Hasim Krasniqi Prishtinë Amër Rexhep Suma Ferizaj Arian Naser Asllani […]

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Page 4 of 58« First...23456...102030...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

November 2020
M T W T F S S
« Oct    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kyqu në E-mail