Featured Stories
NJOFTIM Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit! Një delegacion nga Drejtoria e Arsimit në Ankara sot vizitoi Medresenë Alauddin në Prishtinë Ligjëratë nga Kapiteni Merian Suka për nxënësit e Medresesë U mbajten Garat e Dijes në Medresenë Alauddin
 

KONKURSI PËR PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të

NJOFTIM

NJOFTIM

  Njoftohen nxënësit e MM Alauddin në Prishtinë se riprovimet do mbahen me datë 21 qershor nga ora 10:00.  Paraprakisht gjatë javës se ardhshme ( ditët e punës) organizohet mësim shtesë për ..........

NJOFTIM
Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!

Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!

Drejtoria e Medresesë së mesme “Alauddin” me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, iu uron të gjithë besimtarëve musliman këtë muaj duke lutur Allahun e madhëruare që agjërimin ..........

Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!
Një delegacion nga Drejtoria e Arsimit në Ankara sot vizitoi Medresenë Alauddin në Prishtinë

Një delegacion nga Drejtoria e Arsimit në Ankara sot vizitoi Medresenë Alauddin në Prishtinë

Drejtori i Arsimit në Ankara z. Tamir Kirbac, drejtori i shkollës Imam ve Hatib “Shehid Omer Halisdemir” z. Yasar Kemal, dhe kryetari i Këshillit ..........

Një delegacion nga Drejtoria e Arsimit në Ankara sot vizitoi Medresenë Alauddin në Prishtinë
Ligjëratë nga Kapiteni Merian Suka për nxënësit e Medresesë

Ligjëratë nga Kapiteni Merian Suka për nxënësit e Medresesë

Në amfiteatrin e Medresesë së mesme në Prishtinë u mbajt një ligjëratë nga Kapitenin i FSK-së nga Komanda e Doktrinës dhe Stërvitjes, z. Meriman Suka me temën “ Lidershipi ushtarak si ..........

Ligjëratë nga Kapiteni Merian Suka për nxënësit e Medresesë
U mbajten Garat e Dijes në Medresenë Alauddin

U mbajten Garat e Dijes në Medresenë Alauddin

Me datë 13 prill 2019, u organizuan Garat e Dijes ne nivel shkolle.  Kësaj radhe organizmi i tyre ishte me ndryshe sesa në vitet paraprake.  Fillimisht komisioni i Garave të Dijes ..........

U mbajten Garat e Dijes në Medresenë Alauddin
Përfunduan garat e Kur’anit në Prishtinë

Përfunduan garat e Kur’anit në Prishtinë

12 March 2012

Sot  vazhdoi pjesa e dytë e Garave të Kur’anit me nxënësit e shkollës sonë në ambientet e Medresesë së mesme Alauddin ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKomente (2)

U mbajtën garat e Kur’anit për nxënëset në Prizren

U mbajtën garat e Kur’anit për nxënëset në Prizren

10 March 2012

Në një ambient shumë të mirë dhe në një atmosferë miqësore u zhvilluan garat e Kuranit në nivel shkolle me nxënëset ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKomente (2)

Ekspozitë e nxënësve të medresesë

Ekspozitë e nxënësve të medresesë

17 February 2012

Me rastin e manifestimi të mevludit, nxënësit e medresesë Alauddin të Prishtinës pos tjerash përgatitën edhe një ekspozitë  me tematikë të larmishme. Në vijim ekspozita  e paraqitur në amfiteatrin e shkollës:

Lexoje te plote

Postuar te Aktivitete, FotoComments Off

Manifesim me rastin e Mevludit, “Gjurmëve Tuaja hapërojmë, o i Dërguar”

Manifesim me rastin e Mevludit, “Gjurmëve Tuaja hapërojmë, o i Dërguar”

04 February 2012

Në ambientet e ngrohta të medresesë së mesme Alauddin në Prishtinë me një program modest u shënua mevduli e resulullahut. Programi ishte përgatitur nga nxënësit të medresesë me përkrahjen e drejtorisë dhe ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Page 40 of 50« First...102030...3839404142...50...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

June 2019
M T W T F S S
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kyqu në E-mail