Featured Stories
NJOFTIM Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të – Prizren Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20 KONKURSI PËR  PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të NJOFTIM Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!
 
NJOFTIM

NJOFTIM

Njoftohen të gjithë nxënësit që do t’iu nënshtrohen riprovimeve se ato do të mbahen me datë 26 gusht nga ora 10:00. Drejtoria e shkollës iu dëshiron suksese!

NJOFTIM
Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të – Prizren

Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të – Prizren

Lista  e nxenesve te pranuar ne klasen e 10-te ne Paralelen e ndare fizike ne Prizren, ne vitin shkollor 2019/20 Paralelja e djemve Emri Emri i prindit Mbiemri Komuna Resulj Idriz ..........

Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të – Prizren
Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20

Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20

Më poshtë gjeni emrat e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20 në medresenë amë në Prishtinë.   Paralelja e djemëve   Abdullah Ergyl Kabashi Pejë   Abdurrahman Adnan ..........

Lista e nxënësve të pranuar në klasën e 10-të në vitin shkollor 2019/20
KONKURSI PËR  PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të

KONKURSI PËR PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të

KONKURSI PËR  PRANIMIN E NXËNËSVE NË KLASEN 10-të
NJOFTIM

NJOFTIM

  Njoftohen nxënësit e MM Alauddin në Prishtinë se riprovimet do mbahen me datë 21 qershor nga ora 10:00.  Paraprakisht gjatë javës se ardhshme ( ditët e punës) organizohet mësim shtesë për ..........

NJOFTIM
Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!

Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!

Drejtoria e Medresesë së mesme “Alauddin” me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, iu uron të gjithë besimtarëve musliman këtë muaj duke lutur Allahun e madhëruare që agjërimin ..........

Me hajr muaji i shenjtë i Ramazanit!
Z. Martin Perschler nga ambasada amerikane në Kosovë viziton medresenë

Z. Martin Perschler nga ambasada amerikane në Kosovë viziton medresenë

31 January 2012

Z. Martin Perschler ,  zyrtar i lartë për ruajtjen e trashëgimisë kulturore pranë Departamentin të shtetit vizitoi medresenë tonë. I shoqëruar nga znj. Jennifer Washeleski  zyrtare për marrëdhënie me publikun pranë ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Numri i ri i revistes Drita e Kur’anit

07 January 2012

Numri i ri i revistes se nxenesve  Drita e Kur’anit doli me shume te reja. Per ta shfletuar ate mund te klikoni ketu . ..........

Lexoje te plote

Postuar te Aktivitete, RevistaComments Off

Emrat e shehidëve  të Medresesë së Mesme “Alauddin” prej tani edhe në pllakatë mermeri

Emrat e shehidëve të Medresesë së Mesme “Alauddin” prej tani edhe në pllakatë mermeri

27 December 2011

“E për ata që vdesin në rrugën e Allahut mos thoni:”Janë të vdekur”. Jo, ata janë të gjallë, por ju nuk e kuptoni (gjallërinë e tyre).” (Kur’ran: 2;154) Ky ajet kuranor u ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKoment (1)

Përfundoi suksesshëm gjysëmvjetori i parë ( 2011/2012)

Përfundoi suksesshëm gjysëmvjetori i parë ( 2011/2012)

24 December 2011

Sot më 23.12.2011, përfundoi gjysmëvjetori i parë i vitit shkollor  2011/2012. Kjo periudhë e këtij viti shkollor u realizua në kushte shumë ideale për mësimdhënie dhe mësimnxënie. Medreseja Alauddin ka filluar këtë vit ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Page 42 of 51« First...102030...4041424344...50...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

September 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kyqu në E-mail