Featured Stories
NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të Riprovimet ne afatin e qershorit KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN” NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)
 
NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të

NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të

          Në bazë të rrethanave të reja të krijuara për shkak të përhapjes së pandemisë Covid-19 dhe duke u mbështetur ne ..........

NJOFTIM ME RËNDËSI: Shtyhet afati për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10-të
Riprovimet ne afatin e qershorit

Riprovimet ne afatin e qershorit

Njoftohen të gjithë nxënësit që duhet riprovuar në ndonjë lëndë mësimore, se riprovimet do të mbahen me datë 29 qershor 2020. Për shkak te pandemisë Covid -19 dhe rrethanave që gjendemi, ato ..........

Riprovimet ne afatin e qershorit
KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

Në bazë të nenit 40 alineja 3. të Statutit të Medresesë së Mesme “Alauddin“ në Prishtinë. Pleqësia e Medresesë shpall:   K O N  K  U R S   Për zgjedhjen e Drejtorit të Medresesë ..........

KONKURS PER DREJTOR TE MEDRESESE SE MESME “ALAUDDIN”

Mesazh urimi nga drejtori i Medresese “Alauddin” Mr. Jakup Çunaku me rastin e fillimit te Ramazanit

Es-selamu alejkum! Të nderuar mësimdhënës, edukatorë e nxënës! Të respektuar bashkëpunëtorë dhe punëtorë në Medresenë tonë! Shumë të çmuar Ju miq e dashamirë të Medresesë!  ..........

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

Njoftojmë të gjithë nxënësit e MM “Alauddin” në Prishtinë, Gjilan dhe Prizren se, nga nesër (e hënë) do të fillojmë me mësimin në distancë (online). Drejtoria e shkollës  bashkë me të ..........

NJOFTIM- Fillon mesimi ne distance (online)

Shfleto revisten shkollore “Drita e Kuranit” numrin 44

Lexo me shume Revisten e nxenesve te Medresese Alauddin ne Prishtine. Tema te larmishme, ese, poezi, pershkrim te shume aktiviteteve dhe shumecka tjeter. E edhe fotot e nxenesve sipas klasave ne ..........

Buzëqesh ti, të gëzohemi ne

Buzëqesh ti, të gëzohemi ne

05 November 2011

Shoqata e nxënëssve të medrsesë Alauddin në Prishtinë me përkrahjen e drejtorisë dhe stafit edukativ arsimor të kësaj shkolle organizuan një program tanimë tradicional të kësaj shkolle me jetimë të Kosovës. Nxënësit ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKoment (1)

Ekskursioni i maturanteve nё Turqi

Ekskursioni i maturanteve nё Turqi

05 November 2011

Me daten 08.11.2011, u nisem pёr nё Turqi. Ky ishte njё ekskursion i organizuar nga drejtoria e Medresesё Alaud-din. Nё kёtё ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Maturantët e Medresesë vizitojnë Turqinë

Maturantët e Medresesë vizitojnë Turqinë

31 October 2011

Me  datën 15.10.2011  maturantët e Medresesë Alaud-din në Prishtinë së bashku më ata të paraleleve të ndara në Prizren dhe Gjilan u nisën në një ekskursion një javor për në Turqi ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteKoment (1)

Delegacion i lartë i Mbretërisë së Arabisë Saudite vizitoi medresenë

Delegacion i lartë i Mbretërisë së Arabisë Saudite vizitoi medresenë

17 October 2011

Një delegacion i lartë saudit po viziton Kosovën e në agjendën e tyre protokollare ishte edhe shkolla jonë. Këtij delegacioni i printe z. Abdulaziz Alamar , zëvendësministër për çështje fetare e vakëfe ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Page 45 of 53« First...102030...4344454647...50...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail