Featured Stories
Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir” Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë GËZUAR FESTA E FLAMURIT – 28 NËNTORI NXËNËSET E KLASËS SË DHJETË FILLOJNË LEXIMIN NË KURANIN FAMËLARTË Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”
 
Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”

Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”

Medreseja e Mesme “Alauddin” në Prishtinë ka pranuar një donacion nga shkolla e binjakëzuar “Shehid Omer Halis Demir” në Ankara, ku përmes Dijanetit të Turqisë, në ambientet e Medresesë në Prishtinë ..........

Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”
Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë

Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë

Mr. Muhamed Stublla edukator në Medresenë e Mesme “Alauddin” në Prishtinë, magjistroi për herë të dytë, por, tani në Fakultetin “Medh’hebi Hanefi” – drejtimi: Fikhu Hanefi. Për herë të ..........

Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë

NJOFTIM

NJOFTIM Ju njoftojmë që sipas UA për kalendarin e vitit shkollor parashihej që data 30.11.2020 me qenë dite pushimi, ku ne ashtu vepruam dhe i lajmëruam të gjithë nxënësit. Mirëpo, të ..........

GËZUAR FESTA E FLAMURIT – 28 NËNTORI

GËZUAR FESTA E FLAMURIT – 28 NËNTORI

GËZUAR FESTA E FLAMURIT – 28 NËNTORI Me rastin e Ditës së Flamurit Kombëtar, Medreseja Alauddin i uron të gjithë nxënësit, mësimdhënësit, dhe stafin administrativ e teknik të shkollës. URIME TË PËRZEMËRTA PËR ..........

GËZUAR FESTA E FLAMURIT – 28 NËNTORI
NXËNËSET E KLASËS SË DHJETË FILLOJNË LEXIMIN NË KURANIN FAMËLARTË

NXËNËSET E KLASËS SË DHJETË FILLOJNË LEXIMIN NË KURANIN FAMËLARTË

Të lumtura me rastin e hyrjes në leximin e Kuranit! Një ndjenjë e papërshkruar me fjalë… Vërtet fjala e Allahut Fuqiplotë është fjala më e bukur në fytyrën e tokës, dhe ..........

NXËNËSET E KLASËS SË DHJETË FILLOJNË LEXIMIN NË KURANIN FAMËLARTË
Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”

Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”

Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”  Erjonë Bresa, nxënëse e klasës 11/6 e medresesë Alauddin, Paralelja e ndarë fizike në Prizren, është fituese e garës ndërkombëtare ..........

Nxënësja Erjonë Bresa fituese e garës ndërkombëtare të matematikës “Math Kangaroo Kosovo”

Lista e nxënësve të pranuar në Medresenë “Alauddin”, paralelja në Gjilan,

28 August 2020

Lista e nxënësve të pranuar në Medresenë “Alauddin”, paralelja në Gjilan, Viti shkollor 2020/21   Djem                                    ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

LISTA E NXËNËSVE TË PRANUAR NË MEDRESENË ALAUDDIN – PARALELJA E NDAR FIZIKE, PRIZREN

28 August 2020

LISTA E NXËNËSVE TË PRANUAR NË MEDRESENË ALAUDDIN – PARALELJA E NDAR FIZIKE, PRIZREN Viti shkollor 2020/2021 PARALELJA E DJEMVE Abdurrahman Lulzim Susuri Adem Safet Hoxha Ahmet Fikrim Muriqi Aid Avni Sharku Amin ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

NXËNËSET E PRANUARA NË MEDRESNË E MESME “ALAUDDIN” NË PRISHTINË

28 August 2020

Më poshtë e gjeni listën e nxënëseve të pranuara në M.M. “Alauddin” në shkollën Amë PARALELJA E VAJZAVE – PRISHTINË Adelina Ruhan Ruhani Prishtinë Albina Naim Musliu Obiliq Albiona Naim Musliu Obiliq Anesa Bashkim Marevci Prishtinë Anisa Dibran Dibrani Drenas Anisa Rasim Bytyqi Deqan Anisa Nexhat Mehmeti Prishtinë Anisa Islam Haliti Prishtinë Arnesa Nuhi Hasani […]

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

LISTA E NXËNËSVE TË PRANUAR NË M.M. “ALAUDDIN”

28 August 2020

Më poshtë e gjeni listën e nxënësve të pranuar në M.M. “Alauddin” në Prishtinë PARALELJA E DJEMVE   Adnan Fatmir Smajli Prishtinë Ajan Ertan Bikliqi Fushë Kosovë Albert Miftar Teqolli Lipjan Albion Ymer Kamberi Ferizaj Almir Bekim Isaku Ferizaj Amar Muhamed Simnica Fushë Kosovë Amar Hasim Krasniqi Prishtinë Amër Rexhep Suma Ferizaj Arian Naser Asllani […]

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off

Page 5 of 59« First...34567...102030...Last »

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

February 2021
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Kyqu në E-mail