Categorized | Aktivitete

Medresantet ndihmojnë familjet skamnore

Ne prag te festes se Kurban Bajramit  nxënësit e Medresesë se Mesme Alauddin ne Prishtine organizuan aktivitete humanitare. Ata me vet organizim tubuan te holla dhe arritën te sigurojnë rreth 50 pako me gjera ushqimore te cilat i shpërndan ne familjet skamnore ne lagjen e Kuvajtit ne Podujeve dhe ne lagjen e komunitetit RAE ne Fushe Kosove. Vlen te theksohet se secilës familje iu dhurua edhe nga 5 kg. mish te Kurbanit nga Medreseja.

Qëllimi kryesor ishte qe edhe ata ta gëzojnë Bajramin dhe te ndjehen sado pak te lumtur ne ditët e festes. Le te shërbej shembulli i nxënësve te Medresesë motivacion dhe inkurajim tek te tjerët per bamirësi.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 381 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Kalendar

May 2021
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail