Categorized | Aktivitete

Medreseja shënon përvjetorin e saj të 62-të

Medreseja e mesme Alauddin shënoj përvjetorin e saj të 62-të në këtë vit. Pasi leximit të një pjesë nga Kur’ani nga nxënësi i kësaj shkollës,  drejtori iu drejtua të pranishmëve me një fjalë rasti ku ndër tjera tha se; “Jemi shumë krenar që me dekada ky tempull dije nxori kuadro të shumta të cilat janë në shërbim të popullit tanë.” Njashtu  drejtori vuri në pah edhe sukseset e vazhdueshme të Medresesë si në arenën kombëtare po ashtu edhe ndërkombëtare. Njëherit shumë nxënës tanë janë shembulli më i mirë për shoqërinë si në arsimim njashtu edhe në edukim. Për hir të përvjetorit të 62-të nxënësit kishin përgatitur një program kulturor me poezi, lexim esesh, këndim të ilahive dhe  pika të ndryshme të humorit.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 381 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Kalendar

May 2021
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail