Featured Stories
Pensionohet profesori i rregullt i gjuhës arabe, z. Miftar Ajdini Profesori Rusinovci mbron disertacionin e doktoratës GARAT E HADITHIT Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir” Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë
 

Konkurs për profesor të gjuhës arabe

Republika e Kosovës Komuna ..........

Pensionohet profesori i rregullt i gjuhës arabe, z. Miftar Ajdini

Pensionohet profesori i rregullt i gjuhës arabe, z. Miftar Ajdini

Profesori i gjuhës arabe në paralelen e Prizrenit, z. Miftar Ajdini, pas kontributit të tij të çmuar në Medresenë Alaudin, javën që shkoi është pensionuar. Drejtoria dhe stafi i MM Alauddin e ..........

Pensionohet profesori i rregullt i gjuhës arabe, z. Miftar Ajdini
Profesori Rusinovci mbron disertacionin e doktoratës

Profesori Rusinovci mbron disertacionin e doktoratës

Profesori i rregullt i shkollës sonë i lëndës së gjuhës angleze, Xhevdet Rusinovci, sot, me sukses ka mbrojtur disertacionin e doktoratës në Universitetin e Gracit në Austri, dhe i është dhënë ..........

Profesori Rusinovci mbron disertacionin e doktoratës
GARAT E HADITHIT

GARAT E HADITHIT

GARAT E HADITHIT
Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”

Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”

Medreseja e Mesme “Alauddin” në Prishtinë ka pranuar një donacion nga shkolla e binjakëzuar “Shehid Omer Halis Demir” në Ankara, ku përmes Dijanetit të Turqisë, në ambientet e Medresesë në Prishtinë ..........

Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”
Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë

Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë

Mr. Muhamed Stublla edukator në Medresenë e Mesme “Alauddin” në Prishtinë, magjistroi për herë të dytë, por, tani në Fakultetin “Medh’hebi Hanefi” – drejtimi: Fikhu Hanefi. Për herë të ..........

Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë
Maturantët e Prishtinës bënë hatme Kur’anin Fisnik

Maturantët e Prishtinës bënë hatme Kur’anin Fisnik

11 May 2013

Maturantët e medresesë së Prishtinës më datën 06. të muajit maj  kurorëzuan leximin e Kur’anit që kishin filluar që në vitin e parë . Programi filloi me leximin e ajeteve nga Kur’ani fisnik ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off on Maturantët e Prishtinës bënë hatme Kur’anin Fisnik

Vizitë në Muzeun Etnologjik në Prishtinë

Vizitë në Muzeun Etnologjik në Prishtinë

04 May 2013

Nxënësit e klasës 12/1 së bashku me profesorin e gjuhës angleze, ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off on Vizitë në Muzeun Etnologjik në Prishtinë

Maturantet e Medresesë Alauddin bën duanë e Hatmes

Maturantet e Medresesë Alauddin bën duanë e Hatmes

04 May 2013

E premtja  e parë e muajit Maj të vitit 2013 ishte një ditë e veçantë për maturantet e Medresesë Alauddin ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off on Maturantet e Medresesë Alauddin bën duanë e Hatmes

Prezantimi i programit KYEP

Prezantimi i programit KYEP

04 May 2013

Javën e kaluar është bërë prezantimi i dytë i programit të shkëmbimit të nxënësve kosovarë për mundësi shkollimi njëvjecar në ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off on Prezantimi i programit KYEP

Kalendar

June 2021
M T W T F S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kyqu në E-mail