Featured Stories
Pensionohet profesori i rregullt i gjuhës arabe, z. Miftar Ajdini Profesori Rusinovci mbron disertacionin e doktoratës GARAT E HADITHIT Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir” Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë
 

Konkurs për profesor të gjuhës arabe

Republika e Kosovës Komuna ..........

Pensionohet profesori i rregullt i gjuhës arabe, z. Miftar Ajdini

Pensionohet profesori i rregullt i gjuhës arabe, z. Miftar Ajdini

Profesori i gjuhës arabe në paralelen e Prizrenit, z. Miftar Ajdini, pas kontributit të tij të çmuar në Medresenë Alaudin, javën që shkoi është pensionuar. Drejtoria dhe stafi i MM Alauddin e ..........

Pensionohet profesori i rregullt i gjuhës arabe, z. Miftar Ajdini
Profesori Rusinovci mbron disertacionin e doktoratës

Profesori Rusinovci mbron disertacionin e doktoratës

Profesori i rregullt i shkollës sonë i lëndës së gjuhës angleze, Xhevdet Rusinovci, sot, me sukses ka mbrojtur disertacionin e doktoratës në Universitetin e Gracit në Austri, dhe i është dhënë ..........

Profesori Rusinovci mbron disertacionin e doktoratës
GARAT E HADITHIT

GARAT E HADITHIT

GARAT E HADITHIT
Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”

Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”

Medreseja e Mesme “Alauddin” në Prishtinë ka pranuar një donacion nga shkolla e binjakëzuar “Shehid Omer Halis Demir” në Ankara, ku përmes Dijanetit të Turqisë, në ambientet e Medresesë në Prishtinë ..........

Donacion nga shkolla binjake “Shehid Omer Halis Demir”
Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë

Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë

Mr. Muhamed Stublla edukator në Medresenë e Mesme “Alauddin” në Prishtinë, magjistroi për herë të dytë, por, tani në Fakultetin “Medh’hebi Hanefi” – drejtimi: Fikhu Hanefi. Për herë të ..........

Edukatori Mr. Muhamed Stublla magjistër për herë të dytë
Ekspozitë e nxënësve të medresesë

Ekspozitë e nxënësve të medresesë

17 February 2012

Me rastin e manifestimi të mevludit, nxënësit e medresesë Alauddin të Prishtinës pos tjerash përgatitën edhe një ekspozitë  me tematikë të larmishme. Në vijim ekspozita  e paraqitur në amfiteatrin e shkollës:

Lexoje te plote

Postuar te Aktivitete, FotoComments Off on Ekspozitë e nxënësve të medresesë

Manifesim me rastin e Mevludit, “Gjurmëve Tuaja hapërojmë, o i Dërguar”

Manifesim me rastin e Mevludit, “Gjurmëve Tuaja hapërojmë, o i Dërguar”

04 February 2012

Në ambientet e ngrohta të medresesë së mesme Alauddin në Prishtinë me një program modest u shënua mevduli e resulullahut. Programi ishte përgatitur nga nxënësit të medresesë me përkrahjen e drejtorisë dhe ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off on Manifesim me rastin e Mevludit, “Gjurmëve Tuaja hapërojmë, o i Dërguar”

Z. Martin Perschler nga ambasada amerikane në Kosovë viziton medresenë

Z. Martin Perschler nga ambasada amerikane në Kosovë viziton medresenë

31 January 2012

Z. Martin Perschler ,  zyrtar i lartë për ruajtjen e trashëgimisë kulturore pranë Departamentin të shtetit vizitoi medresenë tonë. I shoqëruar nga znj. Jennifer Washeleski  zyrtare për marrëdhënie me publikun pranë ..........

Lexoje te plote

Postuar te AktiviteteComments Off on Z. Martin Perschler nga ambasada amerikane në Kosovë viziton medresenë

Numri i ri i revistes Drita e Kur’anit

07 January 2012

Numri i ri i revistes se nxenesve  Drita e Kur’anit doli me shume te reja. Per ta shfletuar ate mund te klikoni ketu . ..........

Lexoje te plote

Postuar te Aktivitete, RevistaComments Off on Numri i ri i revistes Drita e Kur’anit

Kalendar

June 2021
M T W T F S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kyqu në E-mail