Categorized | Aktivitete

Urime Dita e shkolles dhe 67 vjetori!

Sot mbushen plot 67 vjet që nga fillimi i punës së Medresesë Alauddin në Prishtinë. Vendimi i asaj kohe u mor nga hoxhët e vendosur që këtij populli t’i ofrojnë mundësinë e edukimit fetare, dhe të ruajnë lidhjen e tyre me Zotin. Me siguri se ky vendim nuk ishte i lehtë nga çdo aspekt, mirëpo në këso vendimesh ndihma e Zotit nuk mungon asnjëherë. Zoti ka thënë: “Nëse e ndihmoni Allahun, Ai ju ndihmon juve…”

Sot, me shumë mburrje përkujtojmë të gjithë ata  që kanë bërë shumë për ta mbajtur në këmbët e veta këtë tempull dijeje, M.M. Alauddin, dhe lutemi për ta, që Zoti t’i përkojë me Mëshirën e Tij!

Urime për të gjithë!

M.M. Alauddin

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 381 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Kalendar

May 2021
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail