Categorized | Aktivitete

Kuvendi Komunal i Fushë Kosovës viziton medresenë

Kryetari i komunës së Fushë Kosovës z. Burim Berisha me bashkëpunëtorë vizitoi të premten Medresenë e Mesme Alauddin në Prishtinë.

Atë dhe bashkëpunëtorët e tij e priti drejtori i medresesë z. Bahri Simnica, i cili pasi i dëshiroi mirëseardhje e njoftoi atë për shkollën, kushtet e punës dhe kurrikulat e saj.

Kryetari Berisha pati rastin të vizitoj objektin e shkollës duke parë nga afër kushtet ideale qe kjo shkollë ofron për nxënësit.

Në këtë vizitë ishte i pranishëm edhe myftiu i Kosovës Mr. Naim Tërnava.

Mysafirët u ndanë të kënaqur me punën që bën medreseja dhe kushtet që ofron.

Vizita përfundoi me shpresë që vizita të tilla të ketë edhe në të ardhmen dhe të shikohen mundësi konkretet të bashkëpunimit.

E premte

20.prill.2012

Prishtinë

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

December 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kyqu në E-mail