Categorized | Aktivitete

Mundësi shkollimi njëvjeçar në SHBA

Para nxënësve të Medresesë së Mesme Alauddin në Prishtinë, Ambasada e SHBA – së në Kosovë bëri një prezantim rreth mundësive të nxënësve Kosovarë për të ndjekur për një vitin shkollor mësimet në ndonjë prej shkollave të mesme amerikane. Përfaqësuesja e ambasadës , znj. Jennifer Washeleski dhe asistentja e saj znj. Remzije Potoku i njoftuan nxënësit e shkollës sonë në hollësi për kushtet dhe mënyrën e aplikimit.

KYEP është program shkëmbimi për të rinjtë e Kosovës i cili për cdo vit përzgjedh nxënës të suksesshëm,  të talentuar dhe me vullnet shërbimi në komunitet, për studim njëvjeqar në SHBA.

Shkurt / 2013

Prishtinë

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 326 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

July 2020
M T W T F S S
« Jun    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kyqu në E-mail