Categorized | Aktivitete

Përmbyllet dita e parë e garave të diturisë

Në një ambient të bukur garues, në amfiteatrin e shkollës, sot u përmbyll dita e parë e garave të diturisë. Paralelet e vajzave në Prishtinë dhe Prizren garuan sot me njëra tjetrën, për t’i dhuruar shkollës një prej ditëve më të bukura, atë të shpalosjes së njohurive të tyre në lëndë të ndryshme mësimore. Garat u zhvilluan në dy nivele: niveli i parë (klasat 10 dhe 11), dhe niveli i dytë (klasat 12 dhe 13).

Gara ishte tejet e fortë, grupe garuesesh vazhduan madje deri në raundin e katërt të garimit. Komisioni vlerësues, i përbërë nga Sabri Bajgora –BIK, Hatixhe Sadriu, prof. dhe Emine Vezaj, prof., pas vlerësimeve konzekutive, shpalli fitues:

Niveli i parë (kl. 10,11):

VENDI I PARË      –      Klasa 11 – Prishtinë  (Besa Kqiku, Ermira Mehani, Imrane Sylejmani)

VENDI I DYTË      –      Klasa 11 – Prizren (Leurita Aliu, Saranda Kadiri, Almire Morina)

VENDI I TRETË    –      Klasa 10 – Prishtinë (Jehonë Sylejmani, Vildane Gashi, Fatlinda Klinaku)

VENDI I KATËRT –      Klasa 10 – Prizren (Blerta Ibrahimi, Mirjeta Qollopeku, Hajrunise Sylka)

Niveli i dytë (kl. 12, 13):

VENDI I PARË       –       Klasa 13 – Prishtinë (Mersime Krasniqi, Bardha Kqiku, Adelina Tahiri)

VENDI I DYTË       –       Klasa 12 – Prizren (Liridona Jusufi, Isabere Fejziu, Mediana Kryeziu)

VENDI I TRETË     –       Klasa 12 – Prishtinë (Hyrishahe Morina, Vlora Sopjani, Fatime Murina)

VENDI I KATËRT  –       Klasa 13 – Prizren (Sumeje Jonuzi, Mimoza Lohaj, Alma Destani)

Drejtoria e Medresesë së mesme “Alauddin” në Prishtinë, shpërbleu grupet fituese me këto çmime:

Vendi i parë: 120 euro, mirënjohje, libër.

Vendi i dytë: 90 euro, mirënjohje, libër.

Vendi i tretë: 60 euro, mirënjohje, libër.

* Vendi i katërt: 30 euro, libër (për pjesëmarrje)

Garat vazhdojnë të hënën me paralelet e djemve, të Prishtinës, Gjilanit dhe Prizrenit.          (Xh. R)

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 367 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Përmbyllet dita e parë e garave të diturisë”

  1. safiia says:

    Wallah Shum Mire kemi kalu :)

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

October 2020
M T W T F S S
« Sep    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kyqu në E-mail