Categorized | Aktivitete

Maturantët morën rezultatet e testit shtetëtor të maturës

Më 15.qershor maturantët e Republikës së Kosovës morën rezultatet e testit shtetëror të maturës. Nga ky rezultat doli se më shume se 50 % e maturantëve të nënshtruar testit të maturës do tu duhet të shfrytëzojnë edhe afatin e gushtit për tu bërë  e mundur fillimi i jetës universitare.

Të gjithë atyre maturantëve që e kaluan testin shtetëror në këtë afati u urojmë për suksesin duke e lutur të madhin Zot që të kenë suksese në jetë e studime.

Për ata që nuk arritën ta kalojnë urojmë dhe e lusin Allahun të iu ndihmojë dhe të kenë suksese.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 323 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

One Response to “Maturantët morën rezultatet e testit shtetëtor të maturës”

  1. Buuli says:

    i drejtohem dhe i lutem te madhit Zot xh.sh me shpres se tu jap shendet se pari dhe t’ju ndihmoj te gjith maturantëve,dhe maturanteve ne testin e matures qe ta kalojn me lehtesi dhe te vazhdojn studimet e tyre ashtu sic don Allahu xh.sh.ju pershendes

Trackbacks/Pingbacks


“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

May 2020
M T W T F S S
« Apr    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kyqu në E-mail