Categorized | Aktivitete

U mbajt takimi me prindë

Në lokalet e Medresesë  së mesme Alauddin në Prishtinë  u mbajt takimi më prindër  më qëllim të diskutimit  rreth procesit mësimor dhe angazhimit të nxënësve në mësim.

Prindërit  me një fjalë rasti iu drejtua drejtori i shkollës , i cili pasi përshëndeti dhe iu uroj mirëseardhje ndot tjera vëri në theks:  pjesë e suksesit të shkollë sonë jeni edhe ju që na mbështetni dhe bashkëpunim korrekt me ne. Ne së bashku me gjithë stafin edukativo-arsimorë po edhe atë teknik jemi të angazhuar  shumë në mënyrë që fëmijët Tuaj të kenë kushte dhe mundësi më të mira në nxënie të dijes.

Kurse më pas,  të gjithë kujdestarët e klasave i ftuan prindër në klasa për diskutuar më për së afërmi për ecurinë e procesit mësimor dhe  sfidat që kanë pranë tyre.

Vlen të theksohet se, për të gjithë prindër u shtrua një drekë në restuarantin e Medresesë së mesme Alauddin në Prishtinë.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 320 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

September 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kyqu në E-mail