Categorized | Aktivitete

Aktiviteti Eureka ne Medresene Alauddin

Në ambientet e shkollës së mesme te Medrese Alauddin ne Prishtine  me datën 22.02.2018 është mbajtur aktiviteti i lendes se Fizikës EUREKA i realizuar nga nxënëset e  klasës së 10 me dy paralelet e saja 3 dhe 4 nen udhëheqjen e profesoreshës  se fizikës Fexhrije Simnica – Ismaili.

Tematikat e aktivitetit ishin Energjia dhe Dinamika, te cilat u shpjeguan si dukuri fizike e te cilat u bene edhe me shume interesante  përmes eksperimenteve te realizuara  nga vete nxënëset në një mënyrë mjaft kreative. Po ashtu ne hollin e shkollës ishin te vendosura edhe punime  te tjera si ne hamer, skicime etj. te cilat ishin mjafte te pëlqyera nga audienca.

Programi u mbyll me dy kuize, te cilat u realizuan duke përfshire  audiencën, si nga radhët e nxënësve po ashtu edhe profesorët.

Nxënësit e Medresesë në vazhdimësi  paraqesin  njohuritë e tyre në forma praktike dhe në mënyrë kreative.

Ky postim eshte shkruar nga:

- i cili ka 355 poste ne Medreseja Alauddin Prishtinë.


Kontaktoni autorin

“Thërriti në rrugën e Zotit tënd me urtësi dhe këshilla të mira dhe polemizo me ta me atë mënyrë që është më e mira.” (Nahl, 16:125)

Get Adobe Flash player Wordpress Plugin By Tax Accountant

Mirënjohjet

Kalendar

August 2020
M T W T F S S
« Jul    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kyqu në E-mail